پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۶
کتاب «دوازده شاهکار ماندگار سینمای ایتالیا» چاپ شد

کتاب «دوازده شاهکار ماندگار سینمای ایتالیا» به نقد و آموزش در مورد دوازده فیلم ماندگار سینمای ایتالیا می‌پردازد. در این کتاب برای هر فیلم دو یا حتی سه منتقد نقد نوشته‌شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران«ایبنا»؛ نشر شباهنگ کتاب «دوازده شاهکار ماندگار سینمای ایتالیا» به انتخاب منتقدان سینمای ایران را به همت محمد جعفری منتشر کرد.
محمد جعفری پیش‌تر کتاب «یازده شاهکار ماندگار سینمای فرانسه» به انتخاب منتقدان سینمای ایران را منتشر کرده‌بود.
 
کتاب «دوازده شاهکار ماندگار سینمای ایتالیا» در قطع رقعی و با جلد شومیز در 204 صفحه به نقد و نظریه و آموزش در مورد دوازده فیلم ماندگار سینمای ایتالیا می‌پردازد. در این کتاب برای هر فیلم دو یا سه منتقد نقد نوشته‌اند. 

کتاب «دوازده شاهکار ماندگار سینمای ایتالیا» مجموعه نقدهایی است که توسط بیست‌و‌دو نفر از منتقدان سینمای ایران درباره فیلم‌های «دزد دوچرخه» اثر ویتوریو دسیکا، «سینما پارادیزو» اثر جوزپه تورناتوره، «هشت و نیم» اثر فدریکو فلینی «جاده» اثر فدریکو فلینی «رم شهر بی‌دفاع» اثر روبرتو روسلینی «آگراندیسمان» اثر مایکل آنتونیونی روکو و برادرانش،  «خوب،بد، زشت» اثر سرجئولئونه،  «زندگی زیباست» اثر روبرتو بنینی،  «کسوف» اثر مایکل آنجلو آنتونیونی نوشته شده‌است.

فیلم «دزد دوچرخه» ساخته ویتوریو دسیکا اولین فیلمی است که در سبک نئورئالیستی ایتالیا ساخته شد که به جرات می‌توان ردپایی از جنگ و سیاهی آن را در این دوازده فیلم ایتالیایی پیدا کرد. منتقدان این کتاب هریک سعی کرده‌اند از دیدگاه خود این فیلم‌ها را به بهترین نحو نقد و بررسی کنند که همین امر باعث شده این کتاب به یک منبع آموزشی نیز تبدیل شود. این کتاب در چاپ اول خود با قیمت 125000 تومان به بازار نشر عرضه شده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها