سه‌شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰
کتاب «ام المؤمنین حضرت خدیجه کبری(س)» روانه بازار نشر شد

کتاب «ام المؤمنین حضرت خدیجه کبری(س)» اثر آیت الله احمد عابدی در ۴۰۰ صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، حضرت خدیجه(س) سال‌های فراوانی از عمر خویش را در برابر فرعون‌های زمان خود چون بولهب، بوجهل و بوسفیان ایستاد و مبارزه کرده و از همسر خود دفاع کرد و هرگز کوچک کوچک‌ترین کلامی که نشانه رنجش و گلایه و شکوه باشد، بر زبان جاری نساخت، بلکه همیشه به همسر خود تسلی می داد و سفارش به صبر و مقاومت در برابر ستمگران می‌کرد. او چه در دوشیزگی و چه در نقش همسر و چه شریک زندگی رسول خدا(ص) و چه در نقش مادر و چه در نقش زنان رزمنده و حتی زنان سیاست پیشه، چنان نیک درخشید که آموزگار و اسوه حسنه همه زنان در همه عرصه‌های زندگی شد.

اثر حاضر شرح فضایل فردی و اجتماعی و عبادی این بانوی بزرگوار است که به مناسبت ۱۵۰۰ مین سال تولد ایشان به زیور طبع آراسته شده است. 

در ابتدای این اثر به کمالات و فضایل خدیجه کبری(س) پرداخته شده و سپس عبادت حضرت خدیجه کبری(س) مورد اشاره قرار گرفته است.

در ادامه این اثر، مباحثی با عناوین مباهات خداوند به خدیجه(س)، ارتباط خدیجه کبری(س) با فرشته وحی، علم حضرت خدیجه(س)، حازمه بودن خدیجه کبری(س)، طرف مشورت رسول خدا(ص)، شوق بهشت به خدیجه کبری(س)، گریه همیشگی رسول خدا(ص) بر خدیجه(س)، وِرد حضرت خدیجه(س)، تبیین شده است.

قرآن کریم و خدیجه کبری(س)، خدیجه کبری(س) در سیره حدیث و حدیث و گفتار و رفتار رسول خدا(ص)، خدیجه کبری(س) در کلام ائمه معصومین(ع)، رسول خدا(ص) در کلام و رفتار خدیجه(س)، و بزرگترین تاجر مکه از دیگر عناوین این اثر به شمار می‌رود.

در ادامه این اثر ضمن اشاره به اصالت خانوادگی این بانوی بزرگوار، انفاق حضرت خدیجه(س) تشریح شده و مقام احسان حضرت خدیجه(س) نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها