جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۱
بیانیه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سرافراز 8 سال دفاع مقدس و تبریک هفته دفاع مقدس بیانیه‌ای را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سرافراز 8 سال دفاع مقدس و تبریک هفته دفاع مقدس به عموم ملت شریف ایران، اعلام می‌دارد؛ این مجموعه تبیین و روشنگری ارزش‌ها و گنجینه‌های دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را جزو وظایف خطیر خویش می‌داند و در این راه پرفیض از تمام امکانات مادی و معنوی خود بهره خواهد گرفت و به امید روزی که پرچم این نهضت مبارک با دستان با کفایت رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای (مدظله العالی) به صاحب اصلی آن، حضرت بقیه الله الاعظم (عج الله تعالی فرجه الشریف) برسد. 

بسم الله الرّحمن الرحیم
«يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم»
در سی‌و‌یکم شهریور سال 59، رژیم بعث عراق به پشتوانه استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا جنایتکار، با هدف براندازی نظام مقدس و نوپای جمهوری اسلامی ایران، جنگی تمام عیار را علیه کشور عزیزمان آغاز کرد، و ملت رشید و سرافراز ایران اسلامی به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)، تمام قد و با تمام قوا در مقابل این هجمه بین المللی ایستاد و در طول 8 سال دفاع مقدس و نبرد نابرابر از دین، عزت و وطن خویش دفاع کرد.
 
عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران در گرو ایستادگی بر سر آرمانهایی است که بیش از چهار دهه برای تبلور آن استقامتی بی نظیر کرده است. امروز ایران اسلامی و انقلاب عزیزمان در سرتاسر عالم، الگوی مقاومت، مبارزه و جهاد در برابر استکبار جهانی و مرتجعین منطقه ایست.

آری، جنگ 8 ساله ای که به عنوان یک توطئه جهانی علیه جمهو.ری اسلامی و با هدف نابودی انقلاب و سلطه مجدد قدرت های استکباری بر علیه این سرزمین آغاز شده بود، سرانجام کار نه تنها باعث ذلت و خواری دشمنان اسلام و انقلاب، که موجب شکوفایی و تبلور استعدادها و گنجینه های عظیمی از اخلاص، غیرت، رشادت، و ایثار در میان مرد و زن و پیر و جوان این مرزو بوم شد.

حضرت امام خمینی (ره) فرمودند: « ما انقلابمان را در جنگ به جهان‏‎ ‎‏صادر نموده ایم، ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ‏‎ ‎‏ثابت نموده ایم، ما در جنگ، پرده از چهرۀ تزویر جهانخواران کنار‏‎ ‎‏زدیم، ما در جنگ، دوستان و دشمنانمان را شناخته ایم، ما در جنگ به‏‎ ‎‏این نتیجه رسیده ایم که باید روی پای خودمان بایستیم». 

حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) نیز می فرمایند: «این هشت سال، مظهری از برترین صفاتی است که یک جامعه میتواند به آنها ببالد و از جوانان خودش انتظار داشته باشد. یعنی دفاع مقدس مظهر حماسه است، مظهر معنویت و دینداری است، مظهر آرمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهی است، مظهر ایثار و از خودگذشتگی است، مظهر ایستادگی و پایداری و مقاومت است، مظهر تدبیر و حکمت است».

موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سرافراز 8 سال دفاع مقدس و تبریک هفته دفاع مقدس به عموم ملت شریف ایران، اعلام می دارد؛ این مجموعه تبیین و روشنگری ارزش ها و گنجینه های دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را جزو وظایف خطیر خویش می داند و در این راه پرفیض از تمام امکانات مادی و معنوی خود بهره خواهد گرفت و به امید روزی که پرچم این نهضت مبارک با دستان با کفایت رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (مدظله العالی) به صاحب اصلی آن، حضرت بقیه الله الاعظم (عج الله تعالی فرجه الشریف) برسد. ان شاالله

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها