سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵
دو نمایشنامه «نوای اسرارآمیز» و «به ماه ناخنک زدم» روخوانی می‌شوند

دو نمایشنامه «نوای اسرارآمیز» و «به ماه ناخنک زدم» شنبه ۱۸ شهریور در سری جلسات نمایشنامه‌خوانی انجمن بازیگران روخوانی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ در سری جلسات نمایشنامه‌خوانی انجمن بازیگران دو نمایشنامه «نوای اسرارآمیز» نوشته اریک امانوئل اشمیت با ترجمه شهلا حائری به کارگردانی آزیتا نوری‌وفا و «به ماه ناخنک زدم» با نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی فریبا شاهسون روخوانی می‌شود. حسن عسگری و کیوان هاشمی نقش‌خوانان آن هستند. 

در خلاصه «نوای اسرارآمیز» نمایشنامه آمده است: «مردی که جایزه ادبی نوبل گرفته و نگرش آوانگارد نسبت به مقوله عشق دارد و به همین دلیل عشق خود را وادار به جدایی از خود می‌کند و دورادور با او ارتباط دارد در حالیکه عشق سابقش ازدواج کرده و …» . این نمایشنامه ساعت ۱۸، هجدهم شهریور در سالن جوانمرد خانه تئاتر روخوانی خواهد شد.


همچنین روخوانی «به ماه ناخنک زدم» با نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی فریبا شاهسون هم در همین روز خواهد بود. فریبا شاهسون، سپیده پهلوان‌زاده، حسن تسعیری، منوچهر علیپور، مهری آل‌آقا، حمید بهرامی، مهدی وثوقی‌راد، وحید ترحمی‌مقدم، کوروش برزی و بازیگر نوجوان رستا اینانلو، نقش‌خوانان این نمایش هستند. این نمایشنامه ساعت ۱۹:۳۰ هجدهم شهریور در سالن جوانمرد روخوانی می‌شود.

این اثر نمایشی آبان  ۱۴۰۱ با تیراژ ۵۰۰ نسخه به چاپ رسید و در اسفند ۱۴۰۱ با تیراژ ۵۰۰ نسخه، به چاپ دوم رسید. چاپ دوم این کتاب در سی و چهارمین‌ نمایشگاه بین‌المللی رونمایی شد.

کتاب «به ماه ناخنک زدم» در هفت پرده نمایشی، شش قصه را در ارتباط با روزهای جنگ‌ تحمیلی و دفاع مقدس روایت می‌کند و در طول قصه‌ها، شخصیت‌ها با روایت مسیر خویش، زندگی خود را به تصویر می‌کشند و در بطن دیالوگ‌ها به این‌موضوع می‌پردازد که انسان در طول زندگی خویش با جنگ‌های متفاوتی روبه‌روست که به آن‌ها تحمیل شده است و جنگیدن فقط شامل تفنگ در دست گرفتن نیست. هر انسانی در پروسه زندگی و مسیرش جنگ‌هایی به او تحمیل‌می شود و او ناگزیر به مبارزه است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها