پنجشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۶
«سرزمین نفرین شده» طلسمت می‌کند!

هرمزگان- در آئین رونمایی از کتاب «سرزمین نفرین شده» برگزار و طی آن یکی از شرکت‌کنندگان ضمن تمجید از زبان کتاب، عنوان کرد که «سرزمین نفرین شده» مخاطب را طلسم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، سبک جدیدی از رونمایی کتاب در آئین پرده‌برداری از اثر داستانی «سرزمین نفرین شده» در بندرعباس نیز اجرا شد.

در این شیوه، پس از چاپ کتاب و ۱۰ روز پیش از آیین رونمایی، این اثر به ۱۰ شخصیت کتاب‌خوان اهدا شده بود تا کتاب با برداشت آن‌ها معرفی و رونمایی شود. جالب‌تر اینکه «مانیلی» خواهر زاده حدود ۵ ساله نویسنده که کتاب را برایش خوانده بودند، شرح مفصلی از کتاب داد و بیشترین زمان این برنامه به او اختصاص داشت.

خوانندگان اثر اغلب از زبان ساده، گیرا و داستان نزدیک به واقعیت کتاب تمجید  کردند و درمورد حضور و نقش اسطوره‌ها در  این کتاب، از سختکوش و خستگی ناپذیر «رایان» قهرمان و شخصیت نخست داستان و دوستی عمیقش با طبیعت و حیوانی باوفا از جنس سگ به نام «اسکای» حرف زدند.

برخی نیز از جادوگری با شخصیت حمایتگر و شکیبایی«رایان»  برای عبور از هفت خوان رستم به منظور دست یافتن به گل افسانه‌ای، فضای خیالی، تصویر سازی، بیان جزئیات، ماجرا جویی جالب، لذت بخشی به مخاطب و  طلسم خواننده برای دنبال کردن داستان تا سرانجام، سخن گفتند.

سپهر زارعی سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان هرمزگان که در موزه  مردم شناسی بندرعباس میزبان این رویداد ادبی بود، گفت: موزه‌ها دیگر تنها یک مکان تاریخی محض نیستند و به سمت رویداد محور می‌روند.

وی همچنین با تاکید بر هم افزایی بخش‌ها و نهادهای فرهنگی عنوان کرد: آمادگی برگزاری هر نوع رویداد فرهنگی، ادبی و ... در این مکان داریم.

امیرحسین والا موسس و مدیر نشر سومیتا نیز به سیاست استفاده از تصویرگر بومی در تصوی سازی آثار این انتشاراتی گفت و افزود: با هدف هم اندیشی نویسنده، تصویرگر و ناشر به منظور بالا رفتن کیفیت و غنای کار این تصمیم را اتخاذ کرده‌ايم.

او اضافه کرد: نشست‌های مشترک سه جانبه ناشر، مولف و تصویرگر این اثر پیش از چاپ شاید به عدد ۱۰ هم برسد تا بتوانیم به دیدگاه مشترکی برسیم و تصاویر با نثر داستان همخوان و مکمل باشد.

«سرزمین نفرین شده» نخستین اثر داستانی فهیمه بلارک، ویژه نوجوانان با موضوع ماجراجویی پسر نوجوانی در سرزمین نفرین شده است که در قطع رقعی با تصویرگری کویلان خزمه، در ۵۰ صفحه و به قیمت ۸۵ هزارتومان با شمارگان ۵۰۰ جلد، به تازگی چاپ و منتشر شده است.

فهیمه بلارک متولد اول خرداد ۱۳۷۰ است و از نویسندگان جوان حوزه نوجوان شهرستان بندرعباس است که ضمن سپاسگزاری، امضا و اهدا کتاب، فرصت را در اختیار میهمانان گذاشت تا به نقد و بررسی اثر بپردازند.

آئین رونمایی کتاب«سرزمین نفرین شده» ساعت ۱۹ تا ۲۱ چهارشنبه شب اول شهریورماه ۱۴۰۲ با همکاری و مشارکت موزه مردم شناسی استان هرمزگان و نشر سومیتا در این مکان برگزار  شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها