یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۳
«ماجرای عجیب یک جشن تولد» به چاپ ششم رسید

کتاب «ماجرای عجیب یک جشن تولد» نوشته جواد کلاته عربی از سوی نشر ۲۷ بعثت به چاپ ششم رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ کتاب «ماجرای عجیب یک جشن تولد» نوشته جواد کلاته عربی به‌تازگی توسط نشر ۲۷ بعثت به چاپ ششم رسیده است.

ماجرای عجیب یک جشن تولد» زندگی‌نامه شهید مدافع حرم مهدی ثامنی راد است. گرچه تمام اتفاقات این کتاب براساس مستندات و خاطراتی است که اطرافیان شهید بیان کرده‌اند اما نویسنده تلاش کرده از مجموع این گزارش‌ها متنی داستان‌وار به نگارش دربیاورد تا بر جذابیت اثر بیافزاید.

ماجراهای کتاب با شروع زندگی مشترک والدین مهدی و مهاجرت آنها به ورامین آغاز می‌شود و تا پس از شهادت او و بازگشت پیکرش در سال ۹۸ ذادامه می‌یابد. مهدی ثامنی‌راد جزو پاسداران ورزیده و پرتوان تیپ آل محمد(ص) بود که در زمان جنگ سوریه به عنوان نیروی زبده برای عملیات در کشور عراق به سپاه قدس معرفی می‌گردد. او در طول عمر کوتاه اما بابرکتش درفعالیت‌های فرهنگی و اردوهای جهادی بسیاری نیز حضور داشت. سرانجام این شهید عزیز در روز پیروزی انقلاب اسلامی ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۹۴در جنوب حلب به شهادت رسید.

در ادامه بخشی از این کتاب را می‌خوانید:
«تمامی نیروها یک شب دیگر در همان مقر بغداد می‌مانند و فردای آن روز با بالگرد ترابری عازم مسیب می‌شوند. مسیب شهر بسیار کوچکی است در جنوب جرف الصخر و شمال شرقی کربلا که طفلان حضرت مسلم در آن دفن شده‌اند. از مسیب هم می‌روند به خطی در نزدیکی منطقه عملیاتی و در همان خانه‌های پراکنده‌ای که مال جرف الصخری هاست مستقر می شوند. اینجاها را نیروهای سپاه بدر عراق و دیگر گروه‌های بسیج مرد میشان از دست داعش گرفته اما نتوانسته‌اند جلوتر بروند. مهدی و رضا و چند نفر نیروی ایرانی وارد یکی از همین خانه‌ها می‌شوند همه وسایلش را جمع می‌کنند می‌ریزند توی یکی از اتاق‌ها و درش را می‌بندند. این مسئله برای بعضی رزمنده‌های عراقی عجیب است چون خودشان گاهی این چیزها را رعایت نمی‌کنند.»

ششمین چاپ از کتاب «ماجرای عجیب یک جشن تولد» در ۳۴۰ صفحه و با قیمت ۱۱۵ هزارتومان روانه بازار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها