سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۰
نگارش خاطرات همسر شهید سلگی همراه با شادی و اشک بود

همدان - نویسنده کتاب «عشق هرگز نمی‌میرد» گفت: نگارش خاطرات همسر شهید سلگی در کتاب «عشق هرگز نمی‌میرد» همراه با شادی و اشک بود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، مونا اسکندری ظهر سه‌شنبه در نخستین جلسه دومین دوره «حسینیه اندیشه» اظهار کرد: خاطرات همسر شهید سلگی شادی و اشک را برای من به همراه داشت، چنان که در خدمت هر دوی آن‌ها بودم.

مونا اسکندری با بیان اینکه در زمان نگارش این کتاب بیماری سرطان بدن من را گرفت به طوری که ۶ ماه در کار وقفه انداخت افزود: پس از دوره درمان مجبور شدم که دوباره مصاحبه‌ها را بگیرم، پس از مصاحبه کار پژوهش اثر را آغاز کردم و همه رزمندگان همدان و نهاوند درگیر موضوع شدند و در تمام طول نگارش کتاب، مشاورانی حضور داشتند که مشکلات را گوشزد کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای نثر کتاب گویش نهاوندی را انتخاب کردم چنان که وقتی آن را مطالعه می‌کنید، گویی در نهاوند هستید، اما خواننده متوجه مفاهیم می‌شود.

نویسنده کتاب «عشق هرگز نمی‌میرد» عنوان کرد: برای اطمینان از رسا بودن نثر، کتاب را برای افراد غیر نهاوندی در گوشه و کنار جهان و ایران مانند یزد و بندرعباس هم فرستادم و ۴۰ نفر پیش از چاپ آن را مطالعه کردند.

وی یادآور شد: هنوز کار چاپ کتاب تمام نشده بود که حاج میرزا شهید شد و من دلم نیامد که کتاب را بدون شهادت ایشان تمام کنیم بنابراین آن را پس گرفتیم و فصل شهادت را نیز به آن افزودیم به طوری که کتاب در نهایت در ۱۷ فصل در سال ۱۴۰۰ به چاپ رسید.

این نویسنده حوزه ادبیات پایداری تصریح کرد: به دلیل کرونا آیین رونمایی چندانی برای کتاب «عشق هرگز نمی‌میرد» برگزار نشد، اما عنایت رهبر انقلاب به کتاب، خستگی را از تن من و خانم سلگی بیرون کرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر نیز کتاب خاطرات همسر شهید «سعید اسلامیان» توسط انتشارات روایت فتح و یک رمان نوجوان پیرامون شهید «جلیل شرفی» و «اسماعیل اکبری» توسط انتشارات جمکران در دست چاپ دارم.

همچنین در این نشست کتاب «نقش زنان در عاشورا» نوشته «زهرا یزدان‌پناه» توسط «فاطمه نوروزی» از اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان و «گلستان یازدهم» اثر «بهناز ضرابی‌زاده» توسط «مهرناز نورالله‌زاده» معرفی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها