یکشنبه ۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۴
«قدرت و فساد» نقد و بررسی می‌شود

نشست هفتگی شهر کتاب با موضوع نقد و بررسی کتاب «قدرت و فساد» نوشته برایان کلاس سه‌شنبه این هفته دهم مرداد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نشست هفتگی شهر کتاب با موضوع نقد و بررسی کتاب «قدرت و فساد» نوشته برایان کلاس سه شنبه این هفته دهم مردادماه برگزار می‌شود. این کتاب به تازگی با ترجمه امیرحسین مهدی زاده توسط نشر همان منتشر و روانه بازار نشر شده است.

برایان کلاس در پی یک دهه تحقیق و مصاحبه با صدها نفر که در بالاترین مناصب قدرت قرار داشته‌اند، از رهبران کشورها تا سرکردگان شورشیان و پیشوایان فرقه‌های مذهبی و مدیران شرکت‌ها، کوشیده تا رابطه قدرت و فساد را روشن کند و نشان دهد که چرا و چگونه افراد بی‌صلاحیت قدرت کسب می‌کنند و چطور ذهن آدمیان به قدرت‌یافتن آن‌ها کمک می‌کند. او در این کتاب توضیح می‌دهد که چطور برخی مناصب قدرت فرد را بر سر دوراهی وادار به اخذ تصمیمات بد برای پیشگیری از وضعیتی بدتر می‌کند.این کتاب راهکارهایی را نیز برای پیشگیری، کشف و مبارزه با فساد در انواع سازمان‌ها ارائه می‌کند و آشکار می‌سازد که با اصلاح ساختارهای ذهنی و حکومتی می‌توان فساد را از میان برد.

در معرفی این کتاب آمده است:

آیا قدرت فاسد می‌کند یا افراد فاسد به سمت قدرت کشیده می‌شوند؟ آیا کارکنانی که اختلاس می‌کنند یا پلیس‌هایی که آدم می‌کشند نتیجه نظام ناسالم‌اند یا صرفاً آدم‌های بدی هستند؟ آیا ظالم ساخته می‌شود یا متولد می‌شود؟ چرا اجازه می‌دهیم افرادی اختیار ما را داشته باشند که شایستگی حضور در قدرت را ندارند؟ چگونه مطمئن شویم که افراد فسادپذیر به قدرت نمی‌رسند؟

نشست نقد و بررسی «قدرت و فساد» با حضور امیرحسین مهدی‌زاده مترجم کتاب و علی‌اصغر محمدخانی به عنوان منتقد همراه است.

این‌برنامه سه‌شنبه دهم مرداد از ساعت ۱۶ در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها