دوشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۲
ثبت انجمن« تبری‌سرایان» ساری با مشکل مواجه است

مازندران - عضو هیئت مدیره انجمن تبری‌سرایان ساری گفت: برای ثبت انجمن« تبری‌سرایان» ساری موانعی بر سر راه وجود دارد و درگیر دستگاه‌های مختلف برای ثبت این انجمن هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) علی رمضانی پاجی عصر دوشنبه در نشست انجمن تبری‌سرایان شهرستان ساری، اظهار کرد: انجمن تبری‌سرایان در ششمین سال فعالیت خود قرار دارد و جز در ایام شیوع ویروس کرونا که این نشست‌ها تعطیل بود، انجمن هر هفته بدون وقفه، نشست را برگزار می‌کند.
 
وی با اشاره به اینکه انجمن تبری‌سرایان ساری دارای بیش از 50 عضو است، افزود: اعضای انجمن هر هفته و متناسب با ایام و مناسبت‌ها، گرد هم آمده و شعرخوانی می‌کنند و به نقد اشعار می‌پردازیم.
 
عضو هیئت مدیره انجمن تبری‌سرایان ساری گفت: از سوی این انجمن تاکنون بیش از 14 عنوان کتاب چاپ شده و علاوه بر شعر، داستان‌های مازندران، واژه‌ها و آداب و رسوم این خطه را هم مورد بررسی قرار می‌دهیم.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان مازندران تصریح کرد: نشست‌های انجمن گاهی با حضور اهالی موسیقی استان همراه است و شعرخوانی تبری با نوای ساز مازندرانی «لَلِـه‌وا» مزین می‌شود.
 
نویسنده کتاب «مازندران در عصر ناصری» ادامه داد: قدردان مدیران کل اسبق، سابق و فعلی  اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران هستیم که فضای سالن کنفرانس را در اختیار ما قرار می‌دهند تا نشست‌ها را برگزار کنیم.  
 
رمضانی خاطرنشان کرد: انجمن خودگردان است و کسی از این فعالیت فرهنگی حمایت نمی‌کند به جز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان که سالن کنفرانس را برای برگزاری نشست‌های انجمن در اختیار ما قرار داده است.

وی با بیان اینکه انجمن به شکل هیئت امنایی و با انتخابات آزاد است، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم انجمن را ثبت کنیم اگرچه سختی‌هایی بر سر راه قرار داده‌اند ما را برای ثبت انجمن به فرمانداری و گاهی به استانداری، هدایت می‌کنند و همچنان به نتیجه نرسیده‌ایم.
 
رمضانی با بیان اینکه انجمن هنوز ثبت رسمی نشده است، افزود: اما انتخابات برگزار کردیم و هیئت مدیره انتخاب شد، اگرچه که سال گذشته اختلاف سلیقه برخی مشکلات را در انجمن تبری‌سرایان مازندران به وجود آورد.
 
وی گفت: سابقه انجمن تبری‌سرایان به دهه 50 و حضور استادان برجسته موسیقی و شعر مازندران مرحوم کبیری و مرحوم سورتیچی برمی‌گردد و نخستین کسانی بودند که انجمن را در استان پایه‌گذاری کردند.
 
به گزارش ایبنا، شاعران تبری‌سرای مازندران در این نشست به خوانش اشعاری در وصف امام حسین(ع) و واقعه عاشورا پرداختند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها