دوشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۳
«رادی‌نامه» به چاپ دوم رسید

چاپ دوم دفتر نخست کتاب «رادی‌نامه» به کوشش بهزاد صدیقی و با ویراستاری منیژه فریدی در ۱۱۴ صفحه منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) چاپ دوم دفتر نخست کتاب «رادی‌نامه» به کوشش بهزاد صدیقی و با ویراستاری منیژه فریدی در ۱۱۴ صفحه منتشر شد.
این کتاب در قطع رقعی به قیمت ۹۰هزار تومان و با شمارگان ۲۰۰ نسخه به‌تازگی توسط نشر عنوان به بازار کتاب راه یافته است.

در دفتر نخست «رادی‌نامه» پنج مونولوگ از پنج نمایشنامه‌نویس بر اساس پنج نمایشنامه اکبر رادی و نامه‌های این نویسنده، نوشته و منتشر شد. در این مجموعه مونولوگ‌های «صدای غم‌گین یک پرنده» نوشته محمد چرم‌شیر براساس نمایشنامه «محاق» از سه‌گانه‌ «مرگ در پاییز» و «پلکان»، «رود رادی» نوشته‌ ابراهیم پشت‌کوهی براساس «چند نامه از نامه‌های هم‌شهری»، «گل‌های پژمرده» نوشته‌ مهدی میرباقری براساس نمایشنامه‌ «از پشت شیشه‌ها»، «آهوی کور» نوشته‌ مژگان خالقی براساس نمایشنامه‌ «پلکان» و «سیزیف در آشیانه‌ گیل» نوشته‌ مهسا طالبی رستمی براساس نمایشنامه‌ «لبخند باشکوه آقای گیل» همراه با پیش‌نوشتار و مقدمه‌ای از بهزاد صدیقی نوشته و منتشر شده است.

مجموعه نمایشنامه‌های دفتر نخست «رادی‌نامه» که با حمایت نشر عنوان و به مناسبت دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی در آغاز اسفند ماه ۱۳۹۸ و هم‌زمان با این دوره از جشنواره منتشر شد، به سفارش شورای سیاست‌گذاری و دبیر این جشنواره به نمایشنامه‌نویسان معاصر به انجام رسید. اغلب رویداهای این نمایشنامه‌ها مرتبط با وقایع اجتماعی انسان معاصر است که در شهر زندگی کرده و داستان آن‌ها در شهر اتفاق افتاده و دنبال می‌شود.

سه نمایشنامه از پنج نمایشنامه این مجموعه شامل «صدای غم‌گین یک پرنده» به کارگردانی عباس غفاری، «رود رادی» به کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی و «گل‌های پژمرده» به کارگردانی فریدون محرابی در دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی در تماشاخانه نوفل لوشاتو روی صحنه رفته‌اند.
قرار است در دفتر دوم «رادی‌نامه» مونولوگ‌هایی از محمد رحمانیان، بهزاد صدیقی، فارس باقری، روزبه حسینی و… منتشر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها