چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۵
سامانه «مدرسه تهران» رونمایی شد

آیین رونمایی از سامانه مدرسه تهران با حضور استادان و چهره‌های برجسته در تماشاخانه ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، آیین رونمایی از سامانه «مدرسه تهران» با حضور مهرداد باقری پِبدِنی، رئیس سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران، محمدرضا سرشار، هادی آرزم، مصطفی محدثی خراسانی، یوسفعلی میرشکاک، احمد ناطقی، محمد معتمدی، محمد انصاری و جمعی از استادان و فعالان رشته‌های محتلف فرهنگی، هنری و ورزشی با هدف برگزاری دوره‌های حرفه‌ای، به‌روز و کاربردی ويژه نوجوانان و شهروندان تهرانی برگزار شد.

در این مراسم مهرداد باقری پبدنی گفت: من همیشه دغدغه آموزش را داشته‌ام و همواره فراهم‌کردن مکان و ظرفیت برای آموزش در کشور را آرزو داشتم تا اینکه خداوند متعال با حضور در سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری این آرزوی مرا برآورده کرد.

وی افزود: سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران بیشترین ظرفیت‌های لازم را در زمینه آموزش از حیث زیرساخت فیزیکی دارد و به‌خاطر توسعه فضای مجازی می‌تواند برای همه ایران مفید و مؤثر باشد.

باقری ادامه داد: از روزی که به این سازمان آمدم بر توسعه آموزش تأکید کردم و در این زمینه با کمک همکارانم حدود ۱۵ ماه برای وضعیت آموزش در زیرساخت‌های عظیم شهر تهران تلاش کردیم و تصمیمات جدی برای تحول در این حوزه گرفته شده است.

وی ضمن اشاره به ظرفیت‌های شهر تهران گفت: تهران گنج استاد و گنجینه تمام ظرفیت‌هاست و ما پس از رصد بازدهی این ظرفیت‌ها و  مخاطب‌سنجی متوجه شدیم که حجم گسترده‌ای از مخاطبان این شهر در آینده نزدیک، نوجوان‌ها هستند و باید برای آنها برنامه‌ریزی شود.

رئیس سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران افزود: قلب استادها و هنرمندان کشور برای ارائه دانش و هنرشان می‌تپد و آنها دوست دارند نسل فرهیخته جوان و نوجوان را برای نسل آینده ایران اسلامی تربیت کنند و این مراسم نیز محفلی است برای عرض ارادت به نیابت از همه همکاران از همه استادان و مربیانی که به نمایندگی از جامعه هنری، تعدادی از این هنرمندان در این جلسه حضور دارند.

باقری در پایان ضمن قدردانی از استادان گفت: ما در این کار نیتی داریم و از شما دعوت می‌کنیم در این نیت خیر با ما شریک شوید و این گنجینه را در قالب طراحی جدید «مدرسه تهران» در اختیار همه جوان‌ها و نوجوان‌های این شهر بگذاریم. ان شاء‌الله سال بعد شاهد تغییرات خوبی در این حوزه باشیم.

در ادامه‌ی مراسم علیرضا یونچی از کارآفرینان باتجربه کشور، محمد انصاری، بازیکن سابق فوتبال، حسین حق‌پناه، کارشناس سواد رسانه‌ای و میلاد دخانچی نویسنده، منتقد سینما و مجری درباره تجربیات خود در حوزه آموزش و لزوم تربیت نسل متخصص و کارآفرین نکاتی را عنوان کردند و سپس با حضور پیشکسوتان و هنرمندان، از سامانه «مدرسه تهران» به نشانی www.fhschool.ir رونمایی شد.

در این سامانه شهروندان می‌توانند با ورود به چهار بخش اصلی اردو و بازی، اندیشه، مهارتی و هنر، دوره‌ها، مراکز برگزارکننده، استادان و سایر اطلاعاتی را که به آن نیاز دارند مشاهده کنند و بر اساس اولویت خود از این دوره‌ها بهره‌مند شوند.

گفتنی‌ است این سامانه با تأکید بر آموزش قشر نوجوان طراحی و راه‌اندازی شده است و در انتهای هر دوره مدرک معتبر به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.

در پایان این مراسم از محمدرضا سرشار، نویسنده، مصطفی محدثی خراسانی، شاعر، احمد ناطقی، عکاس، هادی آرزم، استاد موسیقی و محمد معتمدی، خواننده به پاس سال‌ها فعالیت‌ در حوزه هنر و آموزش نسل‌های جوان تجلیل شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها