دوشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۶
۲ هزار نسخه کتاب در بخش کرمانشاه‌شناسی کتابخانه دانشگاه رازی وجود دارد

کرمانشاه - رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: این کتابخانه مجهز به بخش کرمانشاه‌شناسی است و تعداد ۲ هزار نسخه کتاب در این بخش از کتابخانه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرمانشاه، محمود مرادی روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه رازی گفت: ۱۵۳ هزار جلد کتاب در کتابخانه دانشگاه رازی موجود است و تمام خدمات کتابخانه‌های دانشکده‌های زیر مجموعه دانشگاه رازی، در این دانشگاه انجام می شود و منابع پس از آماده سازی به این کتابخانه‌ها ارسال می‌شود.
 
رئیس کتابخانه دانشگاه رازی با بیان اینکه تعداد ۱۴۱ هزار نفر دانشجو عضو این کتابخانه هستند، اضافه کرد: این کتابخانه مجهز به بخش کرمانشاه‌شناسی است و محققین و علاقمندانی که از طرف اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان معرفی شوند می‌توانند بدون هزینه از امکانات این کتابخانه استفاده کنند، همچنین تعداد ۲ هزار نسخه کتاب در بخش کرمانشاه‌شناسی کتابخانه وجود دارد. 
 
مرادی بیان کرد: کتابخانه دانشگاه رازی با 6هزار و 500 متر مربع زیربنا در ۳ طبقه است که  برای همه رشته‌های تحصیلی دانشجویان منابع دارد و خدمات ارائه می‌دهد. 
 

رئیس کتابخانه دانشگاه رازی یادآور شد: دانشجویان سایر دانشگاه‌های استان نیز می‌توانند با داشتن کارت دانشجویی از خدمات و منابع این کتابخانه استفاده کنند.

وی یادآور شد: هدف اصلی کتابخانه‌ مرکزی دانشگاه کمک به ارتقای سطح کیفی آموزش و پژوهش در دانشگاه از طریق تامین منابع اطلاعاتی چاپی و الکترونیکی لازم و فراهم کردن محیطی مناسب برای استفاده از این منابع در راستای آموزش و پژوهش در کوتاه‌ترین زمان و مفیدترین شرایط است.

کتابخانه‌های عمومی به پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده‌اند

در ادامه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه نیز اضافه کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین کتابخانه دانشگاه رازی و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان می‌توانیم خدمات ارزشمندی به مخاطبین و اعضای کتابخانه ارائه دهیم. 

معصومه حسنی خونسار افزود: کتابخانه‌های عمومی به پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده‌اند و در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیز برنامه‌های فرهنگی برگزار می‌کنند و بیش از ۶ هزار برنامه فرهنگی ترویجی در سال گذشته برگزار کردیم. 

وی ادامه داد: کتابخانه‌‌های دانشگاه رازی مجموعه‌ای از منابع گوناگون در زمینه‌های مختلف تمام علوم و فنون را در بر می‌گیرد.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها