دوشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳
حضور شاعران ۵ کشور در آیین پایانی جشنواره «شعر مقاومت»

کرمان- شهردار کرمان با بیان اینکه آثاری از ۱۱ کشور به نخستین جشنواره جهانی «شعر مقاومت» ارسال شده است، گفت: ۲ هزار اثر به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی به دبیرخانه ارسال شد و در آیین پایانی شاعران و داورانی از ۵ کشور حضور دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در کرمان، سعید شعرباف ظهر دوشنبه در آیین آغازین برنامه‌های «اختتامیه نخستین جشنواره جهانی شعر مقاومت» با بیان اینکه فراخوان این جشنواره از تیرماه ۱۴۰۱ منتشر شد، بیان کرد: فراخوان از طریق انجمن‌های ادبی داخل و خارج از کشور به دست شاعران رسید و در بازه کمتر از ۸ ماه حدود ۲ هزار اثر به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی به دبیرخانه ارسال شد.
 
وی با بیان اینکه زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی به‌عنوان زبان‌های جشنواره انتخاب شده بود به همین دلیل آثاری که زبان‌های دیگر ارسال شد مورد داوری قرار نگرفت، اظهار کرد: بیش از ۶۰۰ شاعر داخلی و خارجی آثار خود را به جشنواره ارسال کردند و از سراسر کشور آثار به جشنواره ارسال شد.
 
شعرباف تصریح کرد: اصل مراسم اختتامیه ۱۴ تیرماه برگزار می‌شود و برگزیدگان و داوران جشنواره تجلیل می‌شوند. برگزاری نشست‌های تخصصی شعر مقاومت و همچنین دو برنامه شعرخوانی مردمی در دو مسجد شهر کرمان برگزار می‌شود که هدف از آن آشنایی عموم مردم با شعر است.
 
شهردار کرمان با بیان اینکه امیدواریم جشنواره شعر مقاومت در دوره‌های بعد گسترده‌تر برگزار شود، گفت: از ۱۱ کشور به نخستین جشنواره جهانی «شعر مقاومت» آثار ارسال شد که در آیین پایانی شاعران و داورانی از ۵ کشور حضور دارند.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها