پنجشنبه ۱ تیر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۱
هنرمندان برای پیشرفت باید حمایت شوند

زنجان-رئیس حوزه هنری استان زنجان با تأکید بر حمایت متولیان از آثار هنری گفت: نبود حمایت مالی از هنرمندان یک نقیصه در امور هنری است که باید جبران شود.

امیر نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: در راستای حمایت از هنرمندان، نمایشگاه «روایت هنر» در زنجان آغاز به کار کرده است و آثار هنرمندان شاخص در حوزه هنرهای تجسمی عرضه شده است.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه با عرضه آثار 12 هنرمند دائر است، اضافه کرد: در این نمایشگاه علاوه بر نمایش آثار، فروش نیز وجود دارد و در واقع نمایشگاه به صورت اقتصادمحور در حال برگزاری است.

رئیس حوزه هنری استان زنجان با بیان اینکه لازمه مردمی شدن هنر این است که اثر هنری گویای دردها و نیازهای مردم باشد، افزود: گاها آثار هنری ارتباط خوبی با بطن جامعه ندارند، به همین خاطر مورد اقبال قرار نمی‌گیرند.

وی همچنین با تأکید بر حمایت متولیان از آثار هنری اضافه کرد: نبود حمایت مالی از هنرمندان یک نقیصه در امور هنری است که باید جبران شود.

نعمتی در توضیح بیشتر نمایشگاه برگزار شده نیز گفت: هنرمندان مشارکت کننده در این رویداد هنری به طور در مناسبت‌ها و برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری نمایشگاه انفرادی و گروهی بسیاری داشته‌اند و اکثریت این هنرمندان از دانش‌آموختگان رشته هنر و پیشکسوتان عرصه هنرهای تجسمی استان هستند.

وی گفت: این هنرمندان سال‌های سال به سبب استعدادهای درونی‌شان ذوق و علاقه خود به شاخه‌های مختلف هنرهای تجسمی را در قالب بوم و ‌رنگ به مخاطبان عرضه کرده‌اند.

رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: در این نمایشگاه که با رویکرد نو در اقتصاد هنر در راستای ارائه و عرضه برتر آثار هنری تجسمی‌کاران استان و پیشکسوتان مؤثر هنری در هنرهای تجسمی در حال برگزاری است؛ آثار، تکنیک‌ها و‌ سبک‌های مختلفی در حوزه نقاشی، عکس، طراحی و نقاشی‌خط در معرض دید عموم قرار گرفته است.

گفتنی است، هنرمندان این نمایشگاه ناصر عبدی، حسن ترخوانه، رضا نجفلو، رحمان پرچگانی، حجت‌اله نعمتی، ولی محمدی، حمیدرضا بازرگانی، ناصر محمدی، لی‌لی فرهادی، سیده‌فاطمه موسوی، ابوالفضل نظری، صبا صحبتلو و مرحوم میرصدرالدین بهروز احمدی هستند.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها