چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۷
وزارت فرهنگ از توسعه نشر دیجیتال حمایت می‌کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران درباره حمایت از فعالان حوزه نشر دیجیتال در جریان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: در نمایشگاه کتاب امسال بخش مهمی را به حضور ناشران دیجیتال اختصاص دادیم.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، محمد‌‌مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران حاضر در سی‌و‌چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیان اینکه این رویداد، از محل‌های همبستگی و انسجام ایرانیان است، عنوان کرد: امسال ۱۰۰ ناشر در  بخش ناشران خارجی حضور دارند؛ انتخاب ناشران در بخش بین‌الملل با وسواس خاصی دست‌چین شده است و به تدریج و در‌طول نمایشگاه شاهد حضور میهمانان از کشورهای مختلف خواهیم بود. پنج‌شنبه‌(21 اردیبهشت‌ماه)به‌طور رسمی بخش بین‌الملل افتتاح خواهد شد.
 
اسماعیلی درباره حمایت از ناشران دیجیتال در نمایشگاه کتاب تهران گفت: برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اصل حمایت از ناشران مکتوب است اما فناوری‌های نوین اقتضا می‌کند که دسترسی‌های مردم به کتاب‌های دیجیتال بیش از گذشته پررنگ‌ شود.  در نمایشگاه کتاب امسال بخش مهمی را به حضور ناشران دیجیتال اختصاص دادیم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برای فروش دیجیتالی کتاب نیز سامانه خرید از کتابفروشی را به سامانه فروش مجازی سی‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران متصل شده است تا همه مردم بتوانند با حضور در این سامانه خریدهای  خود را انجام دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها