چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۱
برگزاری کارگاه‌های داستان‌نویسی قلم جوان در زنجان

دبیر جشنواره قلم استان زنجان جوان گفت: با هدف تقویت مهارت‌های داستان‌نویسی و قصه‌گویی کارگاه داستان‌نویسی قلم جوان در زنجان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام میثم صحبتلو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان اظهار کرد: استعدادیابی و جذب دانش‌آموزان مستعد و علاقه‌مند و نیز برگزاری فعالیت علمی و ادبی که نوجوانان مسجدی و بسیجی متولی آن هستند، از جمله موضوعات مورد تاکید متولیان برگزاری کارگاه‌های آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه تربیت نوجوانان خلاق در حوزه داستان‌نویسی از دیگر اهداف برگزاری کارگاه‌های داستان‌نویسی است، اضافه کرد: هر چقدر بتوانیم در حوزه نویسندگی، نویسندگان انقلابی تربیت کنیم قطعاٌ در آینده کشور از نظر علمی پیشرفت قابل توجهی خواهد کرد.

دبیر جشنواره قلم استان زنجان جوان با اشاره به برگزاری جشنواره‌های داستان‌نویسی ویژه دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم در دو بخش برادران و خواهران بیان کرد: اقدامات برای برگزاری این کارگاه‌های در حوزه‌های دیگری همچون فیلمنامه نویسی، شعر، رمان و موضوعات دیگر نیز در حال انجام است.

صحبتلو همچنین از برگزاری جشنواره داستان‌نویسی نیز خبر داد و افزود: این جشنواره در چهار حوزه علمی-تخیلی، مذهبی، ادبیات پایداری و طنز - کمدی در حال برگزاری است و به نفرات برتر نفرات اول تا سوم هر مقطع تحصیلی (دور دوم ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم) به ترتیب ۳ میلیون تومان، ۲ میلیون تومان و یک میلیون تومان و نیز ۱۴ کارت هدیه ۵۰۰ هزار تومانی به آثار شایسته تقدیر اهدا خواهد شد.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها