یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۲
انتشارات «مکتب وحی» با چه آثاری به نمایشگاه کتاب می‌آید؟

انتشارات مکتب وحی امسال با 9 عنوان کتاب جدید در نمایشگاه کتاب تهران 1402 شرکت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) انتشارات «مکتب وحی» به صورت ویژه درباره انتشار آثار علامه آیة الله حاج سید محمد حسین حسینی طهرانی و آیة الله حاج سید محمد محسن حسینی طهرانی فعالیت می‌کند. این انتشارات آثار مکتوب و الکترونیک خود را در قالب «دوره علوم و مبانی اسلام و تشیع» منتشر می‌کند و تاکنون نیز بیش از 80 اثر در این حوزه به چاپ رسانده است.

از کتب جدید این انتشارات می‌توان به کتاب‌های «عنوان بصری جلد چهارم: تزکیه و تهذیب»، «عنوان بصری جلد پنجم: حقیقت عبودیت»، «قواعد فقهیه جلد اول: قاعده لاضرر» و «آموزه‌های ولایت جلد اول: مباحث اعیاد غدیر خم» اشاره کرد.

چاپ پنجم «آیین رستگاری» مصاحباتی از علامه حسینی طهرانی درباره سیر و سلوک و چاپ دوم «سالک آگاه» شامل بیانات علامه طهرانی پیرامون علم و علما از دیگر کتاب‌های این ناشر برای عموم معارف جویان است.

همچنین چاپ دوم جلد چهارم مطلع انوار شامل مباحث عبادات، ادعیه و اخلاق و جلد هفتم این مجموعه شامل مباحث فقه اصول نیز در این نمایشگاه عرضه می‌شود. «مطلع انوار» دوره محقق از مکتوبات خطی، یادداشت‌ها و مراسلات علامه حسینی طهرانی است که در 13 جلد جمع آوری شده است.

نشر مکتب وحی در نمایشگاه سی و چهارم برای مخاطبان حوزوی و دانشگاهی نیز برخی از آثار را آماده کرده است؛ مانند چاپ دوم «گلشن اسرار: شرح اسفار ملاصدرا»، چاپ دوم «اجماع از منظر نقد و نظر»، چاپ سوم «افق وحی: نقد نظریه دکتر سروش در خصوص وحی»، چاپ دوم «رساله طهارت ذاتی انسان» و «فقاهت در تشیع» که در کنار دیگر آثار عمومی این ناشر از جمله «مبانی اخلاق در آیات و روایات»، «مباحث فقهی»، «مناقب اهل بیت» و «مبانی تشیع» از علامه سید محمد حسین طهرانی و «آموزه‌های معرفت»، «سیره صالحان»، «سیری در تاریخ پیامبر اکرم» از آیةالله سید محمد محسن حسینی طهرانی (فرزند علامه) در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

همچنین مکتب وحی در نمایشگاه کتاب تهران، چند اثر دیجیتال (نرم افزار) و کتاب صوتی نیز برای مخاطبان تدارک دیده است؛ مانند نرم افزار جامع آوای ملکوت، نرم افزار متنی کیمیای سعادت، کتاب صوتی معاد شناسی، کتاب صوتی روح مجرد، کتاب صوتی اسرار ملکوت و کتاب صوتی لب اللباب، کتاب صوتی لمعات الحسین و غیره.

به همت این ناشر تاکنون بیش از 50 کتاب صوتی تولید شده است.

به گزارش ایبنا؛ سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 20 تا 30 اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی‌(ره) برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها