سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۲
اولین رمان موریل اسپارک به بازار نشر آمد

رمان «تسلی‌دهندگان» نوشته موریل اسپارک با ترجمه شیما الهی راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «تسلی‌دهندگان» که دو بخش اصلی و 9 فصل را شامل می‌شود، داستان زنی به ‌نام کرولاین است که صدایی بیرون از سرش افکارش را می‌خواند و ماشین تحریری همه‌چیز را ثبت می‌کند. وی بی ‌آنکه خود بخواهد شخصیت یک رمان شده است.

کرولاین نمی‌داند صداهای بیرون سرش، تجلی تقدس یا راوی جنون است؟ دوستان و اطرافیان وی نیز احتمال می‌دهند دیوانه شده باشد. کرولاین تسلی‌دهنده‌ای برای خود پیدا نمی‌کند و از تبدیل‌ شدن به شخصیت رمان یک ‌نویسنده در عذاب است.

موریل اسپارک، نویسنده این‌ کتاب، نویسنده اسکاتلندی و متولد سال ۱۹۱۸ است که سال ۲۰۰۶ درگذشت. وی نوشتن را پس از جنگ جهانی دوم شروع کرد و «تسلی‌دهندگان» اولین‌ کتابش است. اسپارک دو بار نامزد فهرست نهایی جایزه بوکر شد و سال ۱۹۹۸ نیز جایزه قلم طلایی انجمن پن انگلیس را بابت یک عمر خدمت به ادبیات به دست آورد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «احساس می‌کرد مهمانان از او خوششان نیامده، انگار به او مشکوک بودند. مضطرب شد و دیگر نتوانست چهار کلام حرف حساب بزند. انگار هرچه بیشتر از استعداد بی‌نظیرش در کارآگاهی داد سخن می‌داد، مهمان‌ها از او دلزده‌تر می‌شدند و در تمام این مدتی که صحبت می‌کرد مثل پلیس مخفی‌ها فریبشان می‌داد.»

نشر نو کتاب «تسلی‌دهندگان» را در 247 صفحه با بهای 140 هزار تومان عرضه کرده است.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها