چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۰
«علی کوچولو، کمد و ماهی» در بازار کتاب

«علی کوچولو، کمد و ماهی» شامل دو سروده از مصطفی رحماندوست به کوشش انتشارات کتاب نیستان در بازار کتاب کودک عرضه شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ «علی کوچولو، کمد و ماهی» شامل دو سروده از مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده نام‌آشنای کودک و نوجوان است. شعر اول با عنوان «ماهی‌ها با هم» حول مفهوم اتحاد شکل گرفته است. ماهی‌هایی که برای نجات دوست‌شان از قلاب ماهی‌گیر دست در دست هم وی را به آب می‌اندازند. این مفهوم در کنار ارائه موضوعاتی چون شادی و زیبایی‌های زندگی این قطعه شعر کوتاه را شکل داده‌اند.
رحماندوست در شعر دوم با عنوان «علی کوچولو بالای کمد» داستان یک بازیگوشی کودکانه را دستمایه ارائه مفهوم جسارت و تبعات آن کرده است. نکته درخور توجه در هر دو شعر این کتاب، ارائه مفاهیم در قالبی غیربازدارنده و مهیج برای مخاطب است. در عین حال شاعر سعی کرده است با استفاده از عبارات آهنگین و ساده نشاط‌‌آوری متن را نیز به مخاطب خود منتقل کند.

این اثر با تصویرگری سارا کثیری همراه شده است. شیوه تصویرگری این کتاب به صورت ارائه تصویرهای رئال تمام‌رنگی با استفاده از نقاشی آبرنگ است. رنگ‌های گرم و شاد و نیز دور شدن فضای تصاویر از فانتزی و نزدیکی آن به واقعیت و حس‌برانگیزی در آن نیز بر تأثیرگذاری آن افزوده است. سارا کثیری در مقام تصویرگر با توجه به تجربه خود در تصویرگری برای مخاطبان کودک، در این اثر تصاویری خلق کرده است که حتی بدون متن هم قابلیت برقراری ارتباط داستانی با مخاطب خود را دارند.

کتاب «علی کوچولو، کمد و ماهی» در ۳۲ صفحه و به بهای ۷۹ هزار تومان از سوی انتشارات کتاب نیستان به بازار کتاب کودک عرضه شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها