سه‌شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
بازنمایی مبارزات نیروهای انقلاب در سال ۵۷ به چاپ دوم رسید

رمان «تونل سوم» نوشته فاطمه الیاسی توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ دوم رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، رمان «تونل سوم» نوشته فاطمه الیاسی شامل بازنمایی مبارزات نیروهای انقلاب در سال ۱۳۵۷ با رژیم شاه به‌تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ دوم رسیده است.

«تونل سوم» یک رمان نوجوان خواندنی با درون مایه بلوغ شخصیت و پر از خرده ماجراهای چذاب است نویسنده می‌کوشد در این رمان نوجوان به مقابله با تحریف تاریخ پهلوی بپردازد و نشان می‌دهد چگونه این رژیم با خرابکاری‌های مختلف سعی در بدنام کردن نیروهای مبارز انقلاب داشته است. همچنین این رمان جزو آثار راه‌یافته به مرحله نهایی جشنواره داستان انقلاب و برگزیده بخش نوجوان جشنواره شهید اندرزگو نیز بوده است.

در بخشی از این‌کتاب می‌خوانیم: «خودش را انداخت روی کرسی و به‌پشت دراز کشید. دست‌وپایش از روی کرسی پایین افتاده بود. بسته چیپس روی دلش باد کرده و بالا آمده بود. مادر بال روسری‌اش را روی شانه‌اش انداخت و گفت: «یا خیر خدا، این دیگه چیه؟ وحید چت شده؟» و هجوم برد سمت وحید تا ببیند چرا شکمش باد کرده.

وحید از خنده نمی‌توانست حرف بزند. مثل دیوانه‌ها می‌خندید و از خنده او مادرش بیشتر می‌ترسید. دستش را گذاشت روی شکم وحید و آن را لمس کرد. وحید که نمی‌توانست جلوی خنده‌اش را بگیرد، چرخید و به شکم روی کرسی خوابید.

همین‌که شکم وحید روی کرسی قرار گرفت، بسته چیپس ترکید و گروم صدا داد. مادر با دو دست محکم توی سرش کوبید و شروع کرد به گریه کردن: «وای بدبخت شدم… وای جَوونم، خدا…»

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها