جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۸
مترجم نیشابوری داستان‌های آذری و افسانه‌های آسیای میانه را ترجمه کرد

علی ملایجردی، نویسنده و مترجم نیشابوری دو عنوان کتاب جدید با موضوع داستان‌های آذری و افسانه‌های آسیای میانه روانه‌ بازار نشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خراسان رضوی، کتاب‌های «طبقه ششم خانه پنج طبقه» و «افسانه‌های زیر چادر» با ترجمه علی ملایجردی، به همت انتشارات خردگان منتشر شد. 
 
«طبقه ششم خانه پنج طبقه» شامل ۶ داستان‌کوتاه اثر «آنار رضایف» است. «آنار رسول اوغلو رضایف»، متولد سال ۱۹۳۸، داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، کارگردان فیلم و دبیر اتحادیه نویسندگان آذربایجان است.
 
 اکثر داستان‌های این مجموعه در سال‌های سرکوب و پاکسازی‌های استالین در آذربایجان زیر سیطره شوروی نوشته شده‌اند.در آذربایجان به آنار رضایف، عنوان احترام‌آمیز «نویسنده مردم» داده شده است؛ علی ملایجردی در ابتدای کتاب نوشته: «داستان‌های این مجموعه با اجازه کتبی نویسنده به زبان فارسی برگردانده شده است.»

مجموعه‌داستان «طبقه ششم خانه پنج طبقه» نوشته آنار رضایف با ترجمه علی ملایجردی، به همت انتشارات خردگان، در ۱۶٠ صفحه به قیمت ۱٠۵ هزار تومان، منتشر شده است.

کتابِ دومِ علی ملایجردی با عنوانِ «افسانه‌های زیر چادر»، مجموعه‌ای از افسانه‌های آسیای میانه، نوشته «سلی پام کلیتون» و تصویرگری «سوفی هرکس همیر» است. این کتاب شامل افسانه‌های زیر چادر از کشورهای افغانستان، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، تاجیکستان و ترکمنستان است که در ۶۴ صفحه تمام رنگی به قیمت ۱۱٠ هزار تومان منتشر شده است. داستان‌های این مجموعه، مناسب گروه سنی کودکان و نوجوانان است.
 
به گزارش ایبنا؛ علی ملایجردی، نویسنده، مترجم، متولد سال ۱۳۴۶ در نیشابور استان خراسان رضوی است و از وی ترجمه‌های مجموعه‌داستان «فقط یک مشت استخوان»_داستان‌های کوتاه زبان اردو_ و رمان «تعلیم نفس کشیدن»، اثر آن تایلر و همچنین نگارش رمان «بایقوش» در سال‌های گذشته منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها