چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۸
برگزاری ۴۰۰ برنامه فرهنگی و ترویجی در سالگرد شهادت سردار سلیمانی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس از برگزاری بیش از ۴۰۰ برنامه مناسبتی در سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در کتابخانه‌های عمومی فارس خبر داد و بر ثابت‌قدم بودن کتابخانه‌های عمومی در حفظ آرمان‌های سردار دل‌ها تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس روح‌الله منوچهری با اشاره به فرارسیدن سومین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، گفت: کتابخانه‌های عمومی فارس با هدف گرامیداشت یاد شهید قاسم سلیمانی و توجه به آرمان‌های این سردار ملی میزبان بیش از ۴۰۰ برنامه فرهنگی ترویجی کتاب‌محور هستند.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به برنامه های این مجموعه افزود: در همین  راستا ویژه برنامه «جان فدا» توسط محفل ادبی قندپارسی در شیراز برگزار شد که در این نشست سه کتاب شعر غلامرضا کافی با محوریت کتاب «دیواوژن» سورده هایی درباره شهید سلیمانی رونمایی شد.
 
وی به برگزاری برنامه‌ها در تمامی شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: در مجموع ۴۰۴ ویژه برنامه مناسبتی برای این ایام برنامه‌ریزی شده است که ۱۲۴ برنامه در بخش کودک کتابخانه‌ها ویژه کودکان و ۲۱ برنامه نقد و معرفی کتاب از جمله این برنامه هاست.
 
منوچهری افزود: همچنین ۵۸ برنامه مناسبتی، ۸۸ برنامه جمع‌خوانی کتاب، ۳۸ مسابقه کتابخوانی و ۷۵ نمایشگاه کتاب در کتابخانه‌های عمومی با محوریت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خاطر نشان کرد: در همین راستا، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز پویش «از حاج قاسم بخوان ...» را در سطح ملی با هدف خوانش و ترویج کتاب های این حوزه برگزار کرده است. در این پویش علاقه‌مندان می‌توانند گزیده‌های منتخب از ده کتاب «حاج قاسم»، «حاج‌قاسمی که من‌ می‌شناسم»، «رفیق خوشبخت ما»، «سربازنامه»، «سلیمانی عزیز»، «سیمای سلیمانی»، «شهید سلیمانی»، «عمو قاسم»، «ققنوس قدس» و «من یک حاج قاسمم» را خوانده و پس از  ضبط تصویر و یا صوت خود آن را به نشانی www.samakpl.ir ارسال کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها