پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱
برگزاری پویش کتابخوانی «قهرمان من»

پویش کتابخوانی «قهرمان من» با محوریت سه کتاب از مهر ماه آغاز شده و تا پایان آبان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پویش کتابخوانی «قهرمان من» با محوریت کتاب‌های «علی لندی»، «داداش ابراهیم» و «آقا محسن» در حال برگزاری است.

داداش ابراهیم» نوشته محمدعلی جابری کتابی است کودکانه که به معرفی شهید ابراهیم هادی می‌پردازد. قهرمان این کتاب در اول اردیبهشت ‭‭‭۱۳۳۶‬‬‬ چشمم را به روی جهان گشود و در ۲۲ بهمن ‭‭‭۱۳۶۱‬‬‬ در کانال کمیل به شهادت رسید.

 علی لندی پسری بود که صفت‌های زیبا و خاصی را به همه نشان داد، مثل از خودگذشتگی، احترام و ارزش قائل شدن برای دیگران و عشق به همه مردم سرزمینمان. این کتاب همانطور که از نامش مشخص است درباره این نوجوان فداکار است. کتاب «آقا محسن» نوشته محمدعلی جابری نیز چند داستان زیبا از شهید جاویدان محسن حججی را روایت کرده است.

این پویش کتابخوانی از مهر ماه آغاز شده و تا پایان آبان ادامه دارد و تاکنون بیش از ۵۰ هزار نسخه از این کتاب‌ها در این پویش به فروش رفته است. مسئولان برگزاری ‭‭‭‭‭۵۰۰‬‬‬‬‬میلیون ریال جوایز نقدی برای برندگان در نظر گرفته‌اند.

علاقه‌مندان برای خرید کتاب این کتاب‌ها از کتابفروشی‌های سراسر کشور و شرکت در پویش می‌توانند عدد ۸ را به شماره ‭‭‭‭‭۵۰۰‬‬‬‬‬‭‭۰۲۴۶۰‬‬ ارسال کنند.

سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «ما همانیم که می‌خوانیم» از ۲۱ تا ۲۷ آبان ‭‭‭۱۴۰۱‬‬‬ برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها