شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۱
شاعران لرستان در مقابل حملات ددمنشانه جهاد هنری خواهند کرد

منصور احمدی در شب شعر «صحن سرخ» گفت: شاعران ما در مقابل ظلم جهاد علمی خواهند کرد و در مقابل این حملات ددمنشانه جهاد هنری و مجاهدانه پای این انقلاب خواهند ایستاد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در لرستان،‌ به مناسبت گرامی‌داشت یاد شهدای حادثه تروریستی حرم  مطهر شاهچراغ، شب شعر «صحن سرخ»، با حضور منصور احمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، سامان سپهوند، رئیس حوزه هنری استان، محمد کرم‌الهی، مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان، سیدغلام‌رضا نعمت‌پور، معاون هنری، اداره کل، اعظم روانشاد، معاون فرهنگی و مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان،‌ و جمعی از شاعران و علاقه‌مندان به حوزه شعر و ادب شنبه (7 آبان ماه) در مسجد صاحب‌الزمان خرم‌آباد برگزار شد.
 
احمدی در این مراسم ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به سومین حرم اهل بیت در ایران گفت: حادثه‌ای بسیار عظیم و مصیبتی جانکاه در روزهای گذشته رخ داد که از خدا بی‌خبران، ظالمان و ددمنشان چگونه مردمان عادی و زائران شاهچراغ را به گلوله بستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دیدن این صحنه‌ها مصداق حدیث: «یا شیعه آل سفیان ان لَم یَکُن لَکُم دینٌ و کُنتُم لاتَخافونَ المَعادَ فَکونوا اَحراراً فِی دُنیاکُم » از ابا عبدالله است که می‌فرماید:  «ای پیروان آل سفیان! اگر شما دین ندارید و از روز قیامت نمی‌ترسید، پس [لااقل] در زندگی خود آزاده باشید» افزود: ناجوانمردانه زن و بچه نمازگزان و زائران را به گلوله بستند چون بویی به مشامشان رسیده که به خیال باطل و ناقص خود خیال می‌کنند، شاید در ایران اسلامی خبری باشد که این‌گونه نیست و نخواهد بود.

احمدی با اشاره به اینکه شاعران و اصحاب فرهنگ لرستان در مقابل ددمنشان، رسالت و وظیفه‌ای را در این زمان احساس کردند افزود: آنان هدیه الهی، قریحه و طبع سرشار خود را در این راه خرج خواهند کرد و در این ایام ساکت نخواهند نشست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه هنرمند ما همیشه در راه انقلاب از نعمت خدادادی خود خرج کرده‌اند افزود: هنرمندان زکات علم خود را پرداخت کرده‌اند، شاعران ما ساکت نخواهند نشست در مقابل ظلم جهاد علمی خواهند کرد در مقابل این حملات ددمنشانه جهاد هنری و مجاهدانه پای این انقلاب خواهند ایستاد.
 
به گزارش ایبنا، در این برنامه محمدتقی عزیزیان، محمدعلی ساکی، علی‌رضا حکیم، مهرداد ماسوریان، آذین یوسفوند، رضوان یوسفوند، مهران فلاح، رضا مختاری، امیرحسین کوهنورد به شعرخوانی پرداختند.


این برنامه از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، با همکاری حوزه هنری استان و سازمان بسیج هنرمندان استان برگزار شد.
 
محمدتقی عزیزیان:
ما زاده‌ی عشقیم و بیم سر نداریم
در شهرمان جز لاله‌ی پرپر نداریم
شیراز، مشهد، کربلا، قم، کاظمین...نه !
ما شیعیان، غیر از حرم سنگر نداریم
از کودکی‌مان از حرم حاجت گرفتیم
هنگام پرواز از حرم بهتر نداریم
هر تکه از ما می‌شود آیینه‌ای نو
میلی به کامل بودن پیکر نداریم
یا مرتضی‌گویان به صحنه گر بیاییم
یک قلعه‌ی بی درتر از خیبر نداریم
صد بار اگر با عمر و عاص خود بگردید
حیدر، فقط حیدر؛ به جز حیدر نداریم
عباس‌های تشنه بر ساحل، گواهند
ما دست از این دریای عطشان برنداریم
از اول این بوده است و تا آخر همین است
در مکتب عشق اول و آخر نداریم
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها