شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶
نهمین مدرسه تابستانی انجمن زبان‌شناسی ایران برگزار شد

نهمین مدرسه تابستانی انجمن زبان‌شناسی ایران با برپایی 6 کارگاه تخصصی تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، روز نخست این مدرسه که 16 و 17 شهریور در شیراز برگزار شد، شرکت‌کنندگان در دو کارگاه ویژه آواشناسی با عناوين «ویژگی‌های نوایی گفتار» با تدریس گلناز مدرسی قوامی از دانشگاه علامه طباطبایی و «آواشناسی قضایی» با تدریس ماندانا نوربخش، عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا  تشکیل شد.

روز دوم نیز سه كارگاه با عناوين «عملیاتی‌سازی جریان معنا و معنادرمانی: راهبردی گفتمانی به سبک زندگی» با تدریس حمیدرضا شعیری از دانشگاه تربیت مدرس و«واکاوی مؤلفه‌های افتراقی اسطوره و افسانه در فرهنگ عامه» با تدریس سیامک صاحبی از مدرسان دانشگاه فرهنگیان شیراز و «رویکرد شناخت‌گرا به مطالعه ادبیات» با تدریس آزیتا افراشی، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی) و «خُرد تاریخ‌نگاری در مطالعات ترجمه» با تدریس فرزانه فرحزاد از دانشگاه علامه طباطبایی و زهرا عاطف مهر برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این کارگاه‌ها، مصطفی عاصی، استاد پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در ارتباطی مجازی ضمن مرور تاریخچه مدارس تابستانی انجمن بر اهمیت برگزاری این مدارس تاکید کرد.

همچنین رضامراد صحرایی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان نیز در ارتباطی مجازی به اهمیت تعامل دانشگاه با انجمن‌های علمی اشاره کرد و از تدابير اين دانشگاه براي جذب متخصصان زبان‌شناسي سخن گفت.  

مدارس تابستانی انجمن زبان‌شناسی ایران از تابستان سال ۱۳۸۷ با هدف تداوم فعالیت‌های علمی-آموزشي در فصل تابستان در شهرهاي مختلف كشور برگزار مي‌شود.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها