پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵
جزیره‌ای عمل کردن مانع کار فرهنگی است

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم بر سلیقه‌محور بودن و جزیره‌ای عمل به‌عنوان دو آسیب برنامه‌ریزی‌های فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، مهدی توکلیان سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم با هدف گسترش همکاری‌های فرهنگی، هنری و آموزشی با محمد علی روزبهانی، رئیس حوزه هنری استان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی، مشاور مدیرکل ارشاد استان، علی نقیب، شاعر آیینی و محمدرضا شاه‌مردی از فعالان فرهنگی و ادبیات نمایشی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم در این دیدار گفت: استان قم ظرفیت‌های فرهنگی هنری زیادی دارد که با هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی می‌توان این ظرفیت‌ها را احیا کرد.

وی ادامه داد: دو آسیب سلیقه‌محور و جزیره‌ای عمل کردن ازجمله موانع مهم کار فرهنگی است که امیدواریم با گسترش همکاری‌های میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و حوزه هنری شاهد توسعه فرهنگی استان باشیم.

توکلیان بیان کرد: یکی از نکات مهم فعالیت فرهنگی، ضرورت آینده پژوهشی و نیازسنجی است که متاسفانه در بسیاری از موارد، بی‌توجه به این نکته ما را از میسر درست منحرف می‌کند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم در پایان با اشاره به ظرفیت‌های کتابخانه‌های عمومی استان بیان کرد: کتابخانه‌های عمومی در کشور و استان قم امروزه باشگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی هستند که برای رفع نیازهای اطلاعاتی مردم گام برمی‌دارند و این مراکز فرهنگی می‌توانند محل خوبی برای فعالیت‌های نهاد انقلابی و با سابقه حوزه هنری باشند.

در این دیدار همچنین محمدعلی روزبهانی، رئیس حوزه هنری استان قم گفت: حوزه هنری در سال‌های اخیر در مسیر مردمی سازی هنر حرکت کرده و گسترش همکاری‌ها بین ما و اداره کل کتابخانه‌های عمومی با داشتن مراکز فرهنگی در مناطق مختلف استان، بسیار حائز اهمیت است.

وی اضافه کرد: در حوزه فرهنگی، با تکیه بر عملگرایی و همکاری دو ارگان، می‌توان زمینه‌های اقدامات بسیاری در حوزه‌های مختلف شعر آیینی، ادبیات و داستان و دفاع مقدس انجام داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها