سه‌شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷
«راهی به مجنون»: روایتی از زندگی شهید عباس جولایی منتشر شد

کتاب «راهی به مجنون» نوشته جواد کلاته عربی درباره زندگی شهید عباس جولایی توسط انتشارات موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «راهی به مجنون» شامل روایتی مستند از زندگی شهید سیدعباس جولایی به قلم جواد کلاته عربی به‌تازگی توسط انتشارات موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران منتشر و راهی بازار نشر شده است.

سیدعباس جولایی، از فرماندهان مهندسی رزمی سپاه در زمان دفاع مقدس است و کتاب «راهی به مجنون» دوران کودکی تا شهادت این فرمانده بزرگ را به تصویر می‌کشد.

این کتاب حاصل ده‌ها ساعت مصاحبه نویسنده کتاب با خانواده، همکاران و همر زمان این شهید والامقام و پژوهش در زندگی او است. شهید جولایی از جمله فرماندهانی بود که در ساخت و نصب پل معروف خیبر نقش اساسی داشته است. او در دوران خدمت خود در سپاه و جنگ، منشأ آثار فراوانی بوده؛ به‌نحوی که محسن رفیق‌دوست، وزیر سپاه وقت، در مراسم ختم شهید جولایی، می‌گوید: «شهید سیدعباس جولایی آچار فرانسه سپاه بود. با شهادت ایشان موتور وزارت سپاه خاموش شد.»

جواد کلاته عربی پیش از این کتاب‌های «مگر چشم تو دریاست»، «در هیاهوی سکوت»، «ماجرای عجیب یک جشن تولد» و… را به انتشار رسانده است. وی همچنین در عرصه تحقیق و پژوهش سینما و تلویزیون در آثاری همچون فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» فعالیت داشته است.

این کتاب با ۱۲۰ صفحه و قیمت ۴۰ هزار تومان منتشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها