شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۲
تقویت روحیه خودباوری دختران ایرانی با رویداد ملی «دا»

محمدمهدی اسماعیلی در اختتامیه رویداد ملی «دا» که در مشهد مقدس برگزار شد،گفت: اصل این رویداد مبتنی بر تقویت روحیه خودباوری و رسیدن به هویت جمعی بین دختران ایرانی است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، شامگاه جمعه در ادامه سفر استانی خود به استان خراسان رضوی با حضور در اختتامیه رویداد ملی ارزش آفرینی «دا»(دختران ایرانی) که در مشهد مقدس برگزار شد بر رویکرد وزارت فرهنگ در حمایت از ابتکارات خلاقانه جدید در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و افزود: اصل این رویداد تقویت روحیه خودباوری و رسیدن به هویت جمعی بین جوانان سرزمین است همچنین ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور امروز به مأمن و مأوای جوانان انقلابی، خلاق و دغدغه‌مند نسبت به مسائل فرهنگی کشور تبدیل شده است.
 
وی هویت را مشکل جوامع امروزی دانست و تاکید کرد: دشمن تلاش می‌کند ایران را کشوری بحران‌زده و به‌ بن‌بست رسیده معرفی کند درحالی که امروز شاهدیم دختران کشورمان از ۲۶۰ نقطه کشور در یک فضای تعاملی خلاقیت‌های ذاتی‌شان را عرضه کرده‌اند.
 
رئیس شورای هنر ادامه داد: فعالیت امروز دختران خلاق کشورمان نشان می‌دهد، فضای مناسبی برای تعالی دختران فراهم شده است که همین مسأله مهم‌ترین هدف وزارت فرهنگ در این رویداد بوده است.
 
وزیر فرهنگ، باور به کار گروهی را مقدمه فعالیت‌های بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: کارهای مهم بسیاری در عرصه‌های فرهنگی اجتماعی در کشور صورت می‌گیرد اما فضای مناسب رسانه‌ای برای معرفی آن‌ها ایجاد نشده است، اینگونه فعالیت‌ها منجر به تقویت روحیه خودباوری و هویت جمعی در بین دختران سرزمین‌مان خواهد شد.
 
عضو شورای انقلاب فرهنگی، رویکرد فرهنگی را راه‌حل معضلات اجتماعی معرفی کرد و ادامه داد: برای رفع مشکلات باید در سرمنشأ قرار بگیریم و با ابتکارات نو مانع ایجاد آسیب‌های بیشتر شویم و این امر مهم مشارکت همه نهادها را می‌طلبد.
 
وی ضمن امیدواری نسبت به آینده، بر حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و افزود: مسیر رفع مشکلات را با جدیت و قاطعیت با حمایت رئیس جمهور جهادی، پرکار که متعلق به این آب و خاک است، پیش می‌بریم.
 
به  گزارش ایبنا؛ رویداد «دا» یک رویداد آموزشی - تجربی ویژه دختران ۱۶ تا ۲۵ ساله است که با هدف شتاب‌دهی و حمایت از کنشگری و ارزش‌آفرینی دختران ایران برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها