چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸
کتابخانه عمومی از مطالبات مردم شهرک پردیسان قم است

امام جمعه شهرک پردیسان قم در دیدار با جمعی از کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: برای تامین کتابخانه در پردیسان باید در ابتدا به دنبال ظرفیت مجموعه‌های دولتی و سپس جذب خیرین باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، جمعی از کارشناسان اداره  کل کتابخانه‌های عمومی استان با هدف ارائه خدمات کتابخانه‌ای به مردم پردیسان با حجت‌الاسلام والمسلمین محمد‌رضا حامدی، امام جمعه شهرک پردیسان دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین حامدی گفت: شهرک پردیسان با وجود ظرفیت‌های خاصی همچون وجود 28 دانشگاه، تعداد زیادی پژوهشگاه و حضور بیش از 20 هزار طلبه، نیازمند توجه ویژه و ارائه خدمات کتابخانه‌ای است.

وی افزود: جمعیت فعلی پردیسان 300 هزار نفر است و با اجرای طرح مسکن‌ ملی، 100 هزار نفر دیگر نیز به این جمعیت اضافه خواهد شد.

امام جمعه پردیسان در ادامه با اشاره به مطاله عمومی مردم برای ساخت کتابخانه عمومی بیان کرد: برای تامین کتابخانه در پردیسان باید در ابتدا به دنبال ظرفیت‌های مجموعه‌های دولتی و سپس جذب خیرین باشیم.

وی یادآور شد: معتقدم با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی و دیگر ارگان‌های دولتی می‌توان ساختمان‌هایی با سازه‌های سبک و مستحکم که ساخت آن زمان‌بر نباشد را برای ارائه خدمات کتابخانه‌ای به مردم پردیسان مهیا کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حامدی همچنین با اشاره به نقش و اهمیت کتابخانه‌های عمومی در فرهنگسازی اظهار کرد: تصور برخی این است که کتابخانه عمومی تنها سالن مطالعه است؛ در حالی که کتابخانه عمومی مکانی فرهنگی برای عموم مردم است که خدمات متنوعی ارائه می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها