جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
به آینده فرهنگ و هنر کشور خوشبینم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با افراط و تفریط در نمایش وضعیت فرهنگی کشور مخالفیم و نگاه واقع‌بینانه دستاورد بزرگی برای آینده فرهنگ کشور است و با دیدن دستاوردها در کنار کاستی‌ها می‌توان برنامه‌ریزی دقیق برای آینده داشت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)‌، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه نهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی (آهوان) در سالن تئاترشهر سمنان بیان کرد: به عنوان یک کارشناس حوزه فرهنگ، به آینده فرهنگ و هنر کشور خوشبین هستم.
 
وی افزود: وضعیت کشور در شاخص‌های مذهبی از دهه‌های گذشته بهتر است و نباید از داشته‌های خود غافل شویم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عده‌ای با سیاه‌نمایی می‌خواهند امیدها را از بین ببرند؛ اما آمار بالای شرکت در جشنواره‌های کتابخوانی، استقبال از نمایشگاه بین‌المللی کتاب و جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی نشان‌ دهنده جایگاه بالای فرهنگ و مذهب بین مردم است.
 
اسماعیلی بیان کرد: امروز مردمان فرهنگ و هنر استان سمنان از آرادان تا شاهرود را دیدم و به مسائل از نزدیک واقف شدیم و این از اهمیت‌های سفر استانی است.
 
وی افزود: در جشنواره کتابخوانی رضوی که در شیراز برگزار شد، بیش از یک میلیون نفر شرکت کردند و زبان در بیان این موفقیت‌های فرهنگی قاصر است‌.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی با همکاری بنیاد امام رضا (ع)، مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار شد و استقبال بالای مردم از این جشنواره باعث خوشحالی است.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سفری یک روزه، به منظور بازفعالی پنج طرح راکد استان سمنان، شرکت در اختتامیه کنگره نکوداشت آیت‌الله سیدمحمدشاهرودی و چند برنامه فرهنگی دیگر در این استان حضور یافت‌.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها