دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶
کتاب «معنویت اجتماعی در مکتب سلیمانی» در فرهنگسرای اندیشه رونمایی می‌شود

فرهنگسرای اندیشه همزمان با ایام شهادت سردار سلیمانی مراسم رونمایی کتابی که معرف «مکتب شهید سلیمانی» است را برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از  روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۷، در آستانه دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، فرهنگسرای اندیشه با همکاری گروه ادبیات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی،شهرداری منطقه ۷ و ناحیه مقاومت بسیج شهید مطهری(ره) حوزه ۱۷۸ صالحین مراسم رونمایی از کتاب «معنویت اجتماعی در مکتب سلیمانی» را برگزار می‌کند. 

کتاب «معنویت اجتماعی در مکتب سلیمانی» نوشته محمدجواد رودگر در راستای تبیین و معرفی مکتب شهید سلیمانی به عموم جامعه به رشته تحریر درآمده و سبک زندگی سردار سلیمانی را از منظر معنویت اجتماعی بررسی کرده است. 

موضوع «مکتب سلیمانی» اولین بار از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد و ایشان بر لزوم معرفی و تبیین سبک زندگی متعالی شهید سلیمانی تاکید کردند. این کتاب که از سوی انتشارات موسسه فرهنگی دانش و اندیشه معاصر به چاپ رسیده پاسخی به مطالبه رهبر انقلاب است. 

کتاب «معنویت اجتماعی در مکتب سلیمانی» در 5 فصل نوشته شده و در هر فصل گوشه‌ای از معنویت شهید سلیمانی در میدان عمل و زندگی شخصی سردار دل‌ها مورد واکاوی قرار گرفته است. 

در این مراسم، سردار حسن پلارک فرمانده پشتیبانی جبهه مقاومت و مهدی جمشیدی، استادیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ضمن معرفی کتاب، ابعاد جدیدی از سبک زندگی و سیر و سلوک شهید سلیمانی را معرفی کرده و با حضور محمدجواد رودگر، این کتاب معرفی می‌شود.

در این مراسم همچنین از خانواده ۱۵ شهید مدافع حرم تجلیل می‌شود. اجرای سرود و تواشیح از دیگر بخش‌های این برنامه است. 

این مراسم روز سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه همزمان با ایام شهادت سردار سلیمانی از ساعت ۱۴ در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود. حضور برای عموم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بلامانع است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها