یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
استان مازندران میزبان ۷۲ برنامه در هفته کتاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران با اشاره به اجرای ۷۲ برنامه همزمان با بیست‌ونهمین دوره هفته کتاب، گفت: تشکیل کارگاه‌های تخصصی تولید محتوا، ویرایش، طراحی و چاپ و وکارگاه‌‌های تحلیلی توزیع و فروش کتاب از جمله برنامه‌هایی است که در این هفته در استان مازندران برگزار می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ستاد خبری بیست‌ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران از اجرای 72 برنامه متنوع فرهنگی در هفته کتاب خبر داد و عنوان کرد: شهرستان‌های مختلف استان مازندران در برگزاری برنامه‌های این هفته مشارکت دارند تا بتوانیم هفته‌ای پرنشاط و ویژه داشته باشیم که بخش زیادی از آن‌ها به دلیل شرایط کرونا در فضای مجازی برگزار خواهد شد.
 
عباس زارع افزود: در این زمینه شهرستان میاندرود برنامه‌هایی چون مسابقه‌های نقاشی و کتابخوانی در فضای مجازی، تشویق مؤلفان به نشر آثار با موضوعات روز و کاربردی، محافل شعرخوانی و قصه‌گویی در فضای مجازی، تجلیل از نویسندگان و پژوهشگران شهرستان،‌ اهدای کتاب و تقدیر از کتابداران کتابخانه‌های عمومی را در دستور کار خود دارد.
 
وی از مشارکت شهرستان‌های نور و محمود‌آباد در اجرای برنامه‌های هفته کتاب خبر داد و گفت: تجلیل از مهدکودک‌های برتر در حوزه کتاب و کتابخوانی، بازدید از کتابفروشی‌های نور، افتتاح موسسه مطالعه کتابخوانی،‌ تشکیل کانون نویسندگان و مولفان کتاب‌های بومی محلی، اهدای کتاب‌های کمک آموزشی به مدارس دوره متوسطه دوم، برگزاری نمایشگاه کتاب در پارک طاهباز نور، بازدید از انتشارات اهل سخن محمودآباد، تجلیل از کتابداران محمودآباد و سرخرود و تجلیل از مدیر کتابفروشی شهر کتاب محمودآباد برخی از این برنامه‌ها است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران درباره برنامه‌های کلاردشت در هفته کتاب اظهار کرد: برپایی مسابقه کتابخوانی از کتاب «مربای شیرین»، برگزاری نمایشگاه کتاب، مراسم رونمایی از کتاب، بازدید از کتابخانه‌ها،‌ شعرخوانی و قصه‌گویی نیز در این شهرستان دنبال می‌شود.
 
وی با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع کتابی در شهرهایی چون فریدون‌کنار، عباس‌آباد، سوادکوه و رامسر عنوان کرد: در هر یک از این شهرستان‌ها نیز طرح‌هایی مثل مسابقه عکاسی کتاب خوب حال خوب، برگزاری نشست کتابخوانی با گروه یار مهربان، تجلیل از کتابفروشان محلی و رونمایی از کتاب اجرا می‌شود.
 
زارع همچنین از رونمایی از 29 عنوان کتاب فرهنگ بومی و محلی مازندران خبر داد و یادآور شد: علاوه بر آن کارگاه‌های تخصصی  تولید محتوا، ویرایش، طراحی و چاپ توسط استادان و کارشناسان هر حوزه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز برگزار خواهد شد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در پایان گفت: کارگاه تحلیلی فرصت‌ها و چالش‌ها در توزیع و فروش کتاب در استان مازندران با حضور نادر قدیانی‌ (مدیر انتشارات قدیانی) همزمان با بیست‌ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اجرا می‌شود.
 
بیست‌و‌نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از بیست‌وچهارم آبان‌ماه تا یکم آذرماه ۱۴۰۰ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُر کنیم» در سراسر کشور برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها