چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
روند بیماری و دوره نقاهت محسن میهن‌دوست، اسطوره‌شناس ایرانی

محسن میهن‌دوست که در پی سکته‌های متعدد مغزی و شکستگی لگن مدتی در بیمارستان بستری بود، برای ادامه دوره نقاهت به منزل رفته‌ است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،‌ سیندخت میهن‌دوست، فرزند این پژوهشگر و اسطوره‌شناس 77 ساله گفت: وضعیتش چندان جالب نیست؛ سکته‌های مغزی خفیف داشت که باعث شد مغزش کوچک شود و چون تعادل نداشت، دچار سرگیجه شده و زمین خورد. در پی آن زمین خوردن لگنش شکسته بود و مدتی در بیمارستان بستری شد. او سرطان پروستات هم دارد، خودش نخواست این بیماری را درمان کند و متاستاز کرده است. قادر به تکلم نیست و الان هم برای سی‌تی اسکن و ام آر آی به بیمارستان رفته است.

دختر محسن میهن‌دوست با اشاره به این‌که پدرش بیمه و حقوق بازنشستگی ندارد، درباره تأمین هزینه‌های درمان او نیز گفت: مقداری من پول گذاشتم و  مقداری هم عمو و عمه‌هایم که آن پول هم تمام شده است؛ هزینه بیمارستان و دارو و پرستار هست و دائم پرستار و دکتر به خانه می‌آیند و این‌ها همه هزینه دارد. وزارت ارشاد و نهادهای مرتبط تاکنون برای وضعیت او پیگیری‌ای نداشته‌اند.

محسن میهن‌دوست (زاده 8 بهمن سال 1323 در مشهد)، نویسنده، پژوهشگر، اسطوره‌شناس، مردم‌شناس و شاعر است. او مقاله‌ها و کتاب‌های زیادی در زمینه‌های فرهنگ عامه، اسطوره‌شناسی و مردم‌شناسی نوشته ‌است.

از آثار میهن‌دوست می‌توان به «اوسنه‌های عاشقی»، «باکره‌های پری‌زاد»، «سنت‌شکن»، «نه کلید»، «اگر من بی دم، تو هم بی دم»، «گفتاری از سیاووش شاهنامه»،‌ «پژوهش عمومی فرهنگ عامه»،‌ «اوسنه‌های پهلوانی - تغزلی و درنگی تحلیلی و نظری در آن‌ها»، «اوسنه‌های بخت و درنگی تحلیلی نظری در آن‌ها»،‌ «اوسنه‌های خواب و درنگی تحلیلی و نظری در آن‌ها»‌، «سمندر چل‌گیس: سی و سه اوسانه»،‌ «اوسنه‌های چندموضوعی و درنگی در اصطلاح "مکر زن!"»،‌ «افسانه‌های دشت توس، پریان آب، انار بهشتی»‌، «کله فریاد: ترانه‌هایی از خراسان»، «داستان کیخسرو از زبان راوی دشت توس»، «اسطوره آب، چیستی پری» و «عاشقانه‌های گریز» اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها