شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
ترویج کتابخوانی در فضای مجازی بررسی می‌شود

برنامه «کتاب‌بان» شنبه ۲۷شهریور‌ماه با این‌ موضوع که چگونه با ترویج کتابخوانی در فضای مجازی روبه‌رو شویم از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی رادیو فرهنگ، در برنامه این  هفته « کتاب‌بان» علی‌اکبر زین‌العابدین، به‌عنوان کارشناس ـ مجری با  عاطفه اسلام‌زاده، کارشناس ترویج کتاب و کتابدار در خصوص  انواع ترویج کتابخوانی در فضای مجازی و چگونگی  ترویج کتابخوانی در این فضا ‌‌و نوع برخورد با آن گفت‌و‌گو کند.

با شیوع ویروس کرونا در کشور و هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جلوگیری از انتشار این ویروس، کتابخانه‌های عمومی مانند بیشتر مکان‌های عمومی ازجمله مدارس تعطیل شده است اما کتابخوانی در فضای مجازی رونق بیشتری گرفت و‌بهره‌گیری از فضای مجازی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی مورد توجه قرار گرفت، در این برنامه نقش فضای مجازی به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی در  ترویج فرهنگ کتابخوانی و نحوه برخورد با آن بررسی می‌شود.

همچنین با توجه به رسالت این برنامه در معرفی چهره‌های مروج کتابخوانی به‌عنوان الگو برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه و آشنایی شنوندگان با شیوه‌های تبلیغ کتابخوانی این هفته حبیب‌الله محلوجی، برگزیده هفتمین دوره جشنواره مروجان کتابخوانی به‌عنوان مروج کتابخوانی از درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌گوید.

برنامه «کتاب‌بان» به تهیه‌کنندگی فریده گودرزی و با اجرای کارشناسی علی‌اکبر زین‌العابدین شنبه هرهفته ساعت 10 و 30 دقیقه به مدت ۳۰ دقیقه به همت گروه کتاب رادیو فرهنگ روی موج اف‌ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز پخش می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها