جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰
نسخه مصور ارباب حلقه‌ها با نقاشی‌های خود نویسنده

نسخه جدید مصوری از این کتاب روانه بازار کتاب شده است که شامل تصاویر، نقشه‌ها و طراحی‌هایی از خود نویسنده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از کمیک بوکس، برای اولین بار از انتشار کتاب نسخه اصلی ارباب حلقه‌ها نوشته جی.ار.ار.تالکین در سال 1954 نسخه جدید مصوری از این کتاب روانه بازار کتاب شده است که شامل تصاویر، نقشه‌ها و طراحی‌هایی از خود نویسنده است. تالکین این نقاشی‌ها و طراحی‌ها را در مجموعه‌های خصوصی کشیده بود و تاکنون منتشر نشده است.
 
ارباب حلقه‌ها رمانی به سبک خیال‌پردازی حماسی به قلم جی.آر.آر.تالکین نویسنده و زبان‌شناس انگلیسی است. این مجموعه داستان ادامهٔ اثر پیشین تالکین با نام هابیت است که در همین ژانر نوشته شده بود. این کتاب طی ۱۲ سال از سال ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۹ که بیشتر آن در زمان جنگ جهانی دوم بوده، نگارش شده‌ است.
 
اگرچه این کتاب در بین خوانندگان به شکل یک سه‌گانه جا افتاده است، اما در ابتدا بنا بود این اثر جلد اول کتاب سیلماریلیون باشد که نویسنده به دلایل اقتصادی تصمیم به حذف جلد دوم گرفت و کتاب ارباب حلقه‌ها را در سال ۱۹۵۴ تا ۱۹۵۵ در سه جلد منتشر کرد. از آن زمان تاکنون کتاب ارباب حلقه‌ها بارها بازنشر و به زبان‌های زیادی برگردانده شده‌ است. کتاب ارباب حلقه‌ها یکی از مشهورترین و تأثیرگذارترین کتاب‌های ادبیات در قرن ۲۱ به‌شمار می‌رود.
 
این داستان در سال ۱۹۵۴ و ۱۹۵۵ میلادی در سه جلد -با عناوین یاران حلقه، دو برج و بازگشت پادشاه- به چاپ رسید. گروه لد زپلین نخستین گروه در عرصه موسیقی بود که برای خلق راک حماسی از بن مایه داستان ارباب حلقه‌ها در اشعارش استفاده می‌کرد.
 
نسخه مصور ارباب حلقه‌ها با 40درصد تخفیف از سوی بنیاد تالکین در بازار کتاب و فروشگاه آمازون عرضه شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها