پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
فروش بیش از 100 میلیون تومانی «بهارانه کتاب» در آذربایجان‌غربی

به گفته معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، از آغاز اجرای طرح «بهارانه کتاب 1400» در این استان، بیش از یک میلیارد ریال کتاب از طریق 19 کتابفروشی فعال عضو این طرح در استان به فروش رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، رسول بابازاده، معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، به مناسبت برگزاری طرح «بهارانه کتاب 1400» و با هدف حمایت از کتابفروشان و نویسندگان، از کتابفروشی‌ «سلیمی» در ارومیه بازدید کرد و در جریان مسائل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت.
 
وی در حاشیه این بازدید در گفت‌وگویی با خبرنگار ایبنا گفت: با شیوع کرونا اصحاب فرهنگ و هنر بیش از سایر اقشار دچار ضرر و زیان شده‌اند که باید کمک کنیم این ضرر و زیان تا حد امکان جبران شود، و این در خانه ماندن و به قولی قرنطیه خانگی فرصت مغتنمی برای خواندن کتاب و افزایش آگاهی است.

این مقام مسئول افزود: از آغاز طرح «بهارانه کتاب 1400» در این استان، بیش از یک میلیارد ریال کتاب از طریق 19 کتابفروشی فعال عضو این طرح در استان به فروش رسیده است که در این شرایط رقم قابل قبولی محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی با یادآوری اینکه طرح بهارانه کتاب 1400 از 17 خرداد آغاز شده و تا بیست و سوم همین‌ماه در کتابفروشی‌های عضو طرح در استان آذربایجان‌غربی ادامه دارد، گفت: کتابفروشی «سلیمی» در مکانی که هم‌اکنون حاضر و به فروش کتاب مشغول است، اجرای یکی از طرح‌های ارائه شده خود در پایتخت کتاب ایران با عنوان «باغ کتاب» را با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان آذربایجان‌غربی شروع کرده و فعالیت خوبی را در این راستا دارد.
 
بابازاده ادامه داد: از استان ما 19 کتابفروشی در طرح بهارانه کتاب 1400 ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد کتابفروشی 9 مورد از ارومیه و 10 کتابفروشی از شهرستان‌های استان است؛ کتابفروشی‌های پرهام، درنا، سلیمی، علوم دانشگاهی، ایران کتاب، پاتوق کتاب ارومیه، ختایی و بشری از ارومیه، همچنین کتابفروشی زارع، شهر کتاب بوکان، موکریان، کتاب پیام، کتاب مهرگان، کتاب و نوشت افزار پژوهش، کتابسرای موکریان، کتابفروشی صالحی، کتاب گزینگ، کتابفروشی امام شافعی سردشت از شهرستان‌های نقده، سردشت، میاندوآب، مهاباد و بوکان نیز در طرح بهارانه کتاب 1400 مشارکت دارند.
 
وی در پایان سخنان خود امکان خرید غیرحضوری در شرایط حاضر، کمک به نقدینگی کتابفروشی‌ها، افزایش مراجعه به کتابفروشی‌ها، تشویق مردم به مطالعه و بازدید از کتابفروشی، کمک به کتابفروشان برای خروج از رکود بازار، ایجاد انگیزش در مردم و اهل کتاب در جهت انس با کتاب، نشر و خروج از بیکاری و تنگنای ایجادشده توسط بیماری کرونا را از جمله مزایای برگزاری طرح‌های فصلی عنوان کرد.
 

از فروش کتاب درسی محروم هستیم
همچنین در جریان بازدید معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی از کتابفروشی‌های عضو طرح «بهارانه کتاب 1400»، نعمت سلیمی، مدیر کتابفروشی «سلیمی» در گفت‌وگویی با خبرنگار ایبنا، گفت: طرح تابستانه کتاب که از 17 خردادماه آغاز شده است، توانسته است بخش کوچکی از مشکلات کتابفروشی‌ها را در این اوضاع حل کند.
 
سلیمی افزود: از آغاز طرح تا به امروز تقریبا 450 جلد کتاب فروخته‌ایم که در این راستا 150 نفر از کتابفروشی سلیمی خرید کرده‌اند که از این آمار 25 درصد این فروش‌ها در حوزه کودک و 75 درصد را کتاب‌های بزرگسال شامل می‌شود.
 
وی ادامه داد: متاسفانه تعطیلی مدارس و شیوع بیماری کرونا باعث اُفت فروش کتاب شده است که امیدواریم این معضل به‌زودی حل شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها