سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
جشنواره علامه حلی (ره) فراخوان داد

سیزدهمین جشنواره کشوری و هشتمین جشنواره استانی علامه حلی (ره) ویژه طلاب حوزه‌های علمیه برادران و خواهران سراسر کشور فراخوان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، از سوی معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا (ع)، معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه و معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران سیزدهمین جشنواره کشوری و هشتمین جشنواره استانی علامه حلی (ره) ویژه طلاب حوزه‌های علمیه برادران و خواهران سراسر کشور اعلام شد.
 
آثار ثبت‌نام شده توسط طلاب خواهر و برادر هر استان، ابتدا در دبیرخانه‌های مدرسه‌ای بررسی شده و سپس، آثار برتر هر مدرسه ضمن تجلیل در همان مدرسه، جهت رقابت استانی به دبیرخانه‌های جشنواره در مراکز استان‌ها ارسال می‌شود.
 
آثار برگزیده مرحله استانی نیز ضمن تجلیل در مراسم اختتامیه جشنواره در همان استان، جهت رقابت کشوری به دبیرخانه مرکزی جشنواره در قم ارسال می‌شوند.
 
محور موضوعی جشنواره با عنوان «علوم اسلامی و علوم انسانی مرتبط با حوزه دین» است و به مناسبت یکصدمین سالگرد تأسیس حوزه‌های علمیه، کلان‌موضوع «حوزه و جامعه؛ گذشته، حال، آینده» به عنوان بخش ویژه جشنواره سیزدهم تعیین شد.
 
آثار علمی این جشنواره باید با محتوای پژوهش، تألیف، تصحیح و ترجمه و در قالب مقاله، کتاب، تحقیق پایانی و پایان‌نامه باشد. گروه‌های علمی پژوهش در این دوره از جشنواره شامل تفسیر و علوم قرآنی، علوم حدیث و درایه، کلام، اخلاق و تربیت، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و منطق، اصول فقه، تاریخ اسلام و تشیع، ادبیات، علوم انسانی‌اند.
 
یادآوری می‌شود، حداکثر سن عمومی شرکت‌کنندگان در سیزدهمین جشنواره علامه حلی (ره)، ۳۱ سال (متولدین ۱۳۶۸/۰۱/۰۱ و بعد از آن) است. افراد واجد شرایط باید هنگام ثبت‌ نام، مدرک مربوطه (مدرک دانشگاهی) را در قسمت «تصویر کارت ملی» بارگذاری کنند در غیر این صورت، به ثبت‌نام آن‌ها ترتیب اثر داده نخواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها