شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
آمادگی شهرداری مشهد برای راه‌اندازی کتابخانه سیار در حاشیه شهر

شهردار مشهد در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی از آمادگی شهرداری برای راه‌اندازی کتابخانه سیار در مناطق حاشیه‌ای این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خراسان رضوی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، محمدرضا کلایی در این دیدار ضمن تبریک هفته کتاب به کتابداران و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی بر اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه در پایتخت معنوی ایران اسلامی تاکید کرد.

شهردار مشهد، توسعه کتابخانه‌ای در شهرستان بویژه حاشیه شهر مشهد را مورد توجه قرار داد و افزود: کتابخانه‌های عمومی سیار ظرفیت بسیار خوبی برای ترویج فرهنگ مطالعه در کلانشهر مشهد است و تلاش اداره کل کتابخانه‌های عمومی در راه اندازی کتابخانه سیار ویژه حاشیه شهر مشهد جای تقدیر دارد.

وی  ادامه داد: شهرداری آمادگی دارد اتوبوس‌هایی برای راه اندازی کتابخانه سیار در مناطق حاشیه شهر مشهد در اختیار اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی قرار دهد.

کلایی از اعلام آمادگی شهرداری برای ساخت کتابخانه در حاشیه شهر مشهد و مناطق فاقد کتابخانه و در محل ایستگاه مترو مشهد با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد و تحقق شعار مشهد شهر کتاب، دانایی و زندگی را شایسته کلانشهرمشهد دانست و تصریح کرد: تلاش در جهت تحقق این امر مستلزم کاری جهادی و شبانه روزی است.

حجت الاسلام علی‌اکبر سبزیان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی نیز در این دیدار، ضمن تبریک شروع هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار و تشکر از حضور شهردار مشهد در اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی از این هفته به عنوان فرصتی ارزشمند برای توجه جامعه به اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی یاد کرد.

وی استان خراسان رضوی و مشهد مقدس را داری جایگاه ویژه در ایران و جهان اسلام عنوان کرد که باید در تمام حوزه‌ها بویژه حوزه کتاب و کتابخوانی و مطالعه نیز دارای مقام و جایگاهی در شان استان امام مهربانی‌ها باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی همکاری و همراهی شهرداری به کتابخانه‌های عمومی را در ایجاد این جایگاه مهم ارزیابی کرد و با تقدیر از شهردار مشهد ادامه داد: خوشبختانه با تعامل و همراهی و همکاری خوب شهرداری و اداره کل کتابخانه‌های عمومی، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه توسعه زیرساخت‌های کتابخانه‌های در مشهد بوده ایم که این اتفاقات در آینده نزدیک بیشتر هم خواهد شد.

سبزیان تلاش همه جانبه مسئولان استان بویژه همراهی و همراهی شهرداری مشهد را در اتمام پروژه چندین ساله کتابخانه مرکزی مشهد و اففتاح این کتابخانه را الگویی برای کار مخلصانه و جهادی عنوان کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها