پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
جزییات قرارداد بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر در سال جاری و آینده  اعلام شد

صندوق اعتباری هنر در بخش بیمه درمان تکمیلی همچون سال گذشته بیشترین پوشش خدمات با کمترین هزینه را به اعضای تحت پوشش خود ارائه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از صندوق اعتباری هنر، خدمات بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر در قالب سه طرح امید، آرامش و رفاه، با ۳ سقف قیمتی از پوشش‌های متفاوت ارائه می‌شود. بر این اساس، مبلغ پرداختی سهم اعضا برای طرح امید 130 هزارتومان، طرح آرامش 500 هزارتومان و طرح رفاه 1میلیون و 100 هزار تومان است.
 
با توجه به تورم و افزایش هزینه‌های درمانی نرخ شرکت‌های بیمه در حوزه بیمه تکمیلی در سال 99 از رشد چشمگیری برخوردار شده‌است.

صندوق اعتباری هنر، علی‌رغم کمبود منابع مالی و بودجه‌ای به‌دلیل اعمال تحریم‌های ظالمانه، تلاش کرد تا در تنظیم قرارداد با شرکت بیمه بیشترین پوشش خدمات با کمترین هزینه را به اعضای تحت پوشش خود ارائه دهد و طی  همراهی شرکت بیمه مبلغ  ثبت‌نام بیمه تکمیلی که توسط اعضا پرداخت می‌شود نسبت به قراردادهای مشابه بسیار ارزان‌تر در نظر گرفته شده‌است و کمترین افزایش را نسبت به سال‌های قبل داشته‌است.

طرح امید
طی 3 سال گذشته 9 درصد از کل بیمه‌شدگان در این طرح ثبت‌نام کردند.

در این طرح جبران هزینه‌های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی بدون سقف در نظر گرفته شده‌است؛ همچنین هزینه‌های شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی، جراحی و پیوند اعضا در این طرح بدون سقف است.

اعضا ۳۱درصد از مبلغ کل را در این طرح پرداخت می‌کنند که این میزان  در 3 سال گذشته به‌طور میانگین تنها ۷درصد افزایش داشته‌است.

طرح آرامش
طی 3 سال گذشته 71 درصد از کل بیمه‌شدگان از خدمات این طرح برخوردار شدند.
طرح آرامش شامل پوشش‌های درمانی مانند جبران هزینه‌های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی بدون سقف است و سقف پرداخت در بخش جبران هزینه‌های زایمان طبیعی و عمل سزارین، نازائی و ناباروری 4 میلیون تومان در نظر گرفته شده‌است.

سهم پرداختی اعضا در این طرح 38.5درصد از مبلغ کل است در حالی‌که در سال گذشته سهم اعضا 42.5 درصد بود که در مقایسه با میانگین 3 سال گذشته ۴درصد کاهش یافته است.

طرح رفاه
طی 3 سال گذشته 20 درصد از کل بیمه‌شدگان در این طرح ثبت‌نام کردند.
 
سهم پرداختی اعضا معادل ۶۳.۶درصد از کل مبلغ است که در مقایسه با معدل ۳ سال قبل ۷درصد رشد کرده‌است.

در طرح رفاه، اعضاء صندوق می‌توانند از خدماتی چون جبران هزینه‌های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی، جبران هزینه‌های زایمان طبیعی و عمل سزارین، نازائی و ناباروری و جبران هزینه‌های پاراکلینیکی بدون سقف بهره ببرند.

با توجه به نیازسنجی انجام شده در تنظیم قرارداد با شرکت بیمه اغلب اقدامات ویژه و خاص پزشکی نظیر خدمات بیمارستانی، شیمی درمانی، انواع جراحی‌های عمومی و تخصصی، پاراکلینیکی (اندوسکوپی، اسکن، تست‌ها. شکستگی، اقدامات تشخیصی، رادیو گرافی‌ها و . .) جبران هزینه‌های آزمایشگاهی بدون سقف است.
اگر بنا بود مواردی همچون زایمان، دندان‌پزشکی، عینک و دارو بدون سقف تعیین شود قیمت‌ها این چنین نبود و از صرفه و صلاح خارج می‌شد.

همچنین در قرارداد سال‌جاری اعضایی که بیمه تکمیلی آن‌ها در فصل تابستان به‌صورت رایگان از سوی صندوق ارائه شد، امکان تغییر طرح، بدلیل تمدید قرار دارد با شرکت بیمه برای آن‌ها وجود ندارد. اعضای خانه سینما و خانه تئاتر براساس روال سابق و براساس تصمیم صنفی از امکانات طرح آرامش برخوردار بودند و امسال نیز مانند 3 سال گذشته از خدمات طرح آرامش بهره‌مند هستند.

نمایندگان مهمترین صنوف تخصصی در تمام مراحل برنامه‌ریزی و تعیین مبلغ و...به عنوان ناظر در کنار صندوق اعتباری هنر حضور داشتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها