شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
فعالیت خیریه کتابفروشی پرنده آزاد برای زندانیان آمریکا

کتابفروشی پرنده آزاد پیش از این توسط شخص دیگری در سال 2007 افتتاح شده بود ولی میلر این کتابفروشی را خرید و آن را تبدیل به یک موسسه خیریه برای زندانیان کرده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشرزویکلی، پیتر میلر اولین بار شغل کتابفروشی را از کتابفروشی معتبر نورتون منطقه بروکلین شهر نیویورک شروع کرد که در آن با سمت مدیر عامل فعالیت می‌کرد ولی به تازگی کتابفروشی خودش را در این منطقه افتتاح کرده است. خودش می‌گوید شغل جدیدش بیشتر رضایتش را جلب می‌کند. میلر به تازگی کتابفروشی از کتاب‌های دست‌دوم به نام پرنده آزاد (Freebird) افتتاح کرده است که به گفته خودش کارکردش مفیدتر از کتابفروشی معتبر نورتون است.
 
کتابفروشی پرنده آزاد پیش از این توسط شخص دیگری در سال 2007 افتتاح شده بود ولی میلر این کتابفروشی را خرید و آن را تبدیل به یک موسسه خیریه برای زندانیان کرده است. یکی از فعالیت‌های اصلی این کتابفروشی نیویورکی ارسال بسته‌های کتاب برای زندان‌های سراسر آمریکاست. میلر می‌گوید فعالیت جدیدش را بیشتر از فروختن کتاب به شهروندان آزاد نیویورکی دوست دارد.
 
اگر به خیابان بروکلین در نیویورک بروید متوجه خواهید شد که کتابفروشی پرنده آزاد تنها در آخر هفته‌ها باز است و به طور معمول فعالیتش ارسال کتاب به زندان‌های کشور است. میلر اعتقاد دارد وضعیت کتابخوانی در زندان‌های آمریکا اسفناک است و باید کسی در این زمینه پیش‌قدم شود.
 
به گفته مالک کتابفروشی پرنده آزاد از سال گذشته تا کنون نزدیک به 3هزار جلد کتاب دست‌دوم به زندان های آمریکا ارسال شده است. میلر برای تامین هزینه‌های مربوط به ارسال کتاب برای زندانیان روش جالبی بسته‌های کتاب دارای تخفیف‌ را استفاده می‌کند. مشتری‌ها با خرید هر بسته سه جلدی تخفیف دریافت می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها