دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۳
نژاد یک واقعیت بیولوژیکی نیست

کتاب «چگونه با یک نژاد پرست بحث کنیم؟» نوشته آدام رادرفورد، به آنچه ژن‌های ما درباره تفاوت انسان می‌گویند، پرداخته است. در واقع نویسنده می‌خواهد بگوید، نژاد یک واقعیت بیولوژیکی نیست.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از bookauthority کتاب «چگونه با یک نژادپرست بحث کنیم؟» یکی از پرفروش‌های هفته جاری بوده است که به اعتقاد بسیاری از منتقدان، بی ربط به اعتراضات اخیر دنیا که به ایالات متحده مربوط می‌شود، نیست.
 
کتاب «چگونه با یک نژاد پرست بحث کنیم؟» نوشته آدام رادرفورد، به آنچه ژن‌های ما درباره تفاوت انسان می‌گویند، پرداخته است. در واقع نویسنده می‌خواهد بگوید، نژاد یک واقعیت بیولوژیکی نیست، سال‌هاست که علم ثابت کرده است اغلب انسان‌‌های زنده روی کره زمین به تداخل نژادی دچار شده‌اند و به طور قطع نمی‌توان فردی را ایرلندی الاصل یا بریتانیایی کامل دانست.
 

 
اما باید بدانیم که نژادپرستی رشد می‌کند که تاثیرات سمی آن در جامعه به شدت واضح است. درواقع نژاد پرستی باعث تقویت نفرت میان انسان‌ها  و تمایز ناعادلانه که از هوش گرفته تا ورزش را موجب می‌شود. ما هرگز پاسخ‌ روشنی در مورد اینکه چه کسی هستیم و از کجا آمده‌ایم  نداشته‌ایم. نکته مهم این است که اختلافات ما آنقدر جزئی است که بیش از همه ، شواهدی از انسانیت مشترک ما دارد.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها