پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
دستگاه‌های اجرایی تفت، حامی کتابخانه‌ها در ترویج فرهنگ کتابخوانی باشند

فرماندار تفت در سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، خواستار حمایت دستگاه‌های اجرایی تفت از کتابخانه‌های عمومی در مسیر ترویج فرهنگ کتابخوانی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت، امروز به ریاست علیرضا نوکار؛ فرماندار این شهرستان و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی در دفتر فرماندار تفت برگزار شد.

نوکار در این جلسه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: دفاع هشت‌ساله، جنگی نابرابر بود که دلاورمردی‌ها و از خودگذشتگی‌های فرزندان این خاک، آن را مقدس کرد.

وی بیان داشت: منابع مکتوب حوزه دفاع مقدس نظیر خاطرات، تاریخ شفاهی، داستان و رمان در تمامی کتابخانه‌های عمومی در دسترس و ضروری است. دست‌اندرکاران کتابخانه‌ها، زمینه بهره‌مندی هرچه بیشتر افراد به‌ویژه جوانان را از این گنجینه عظیم فراهم کنند.

فرماندار تفت افزود: برای تحقق این امر، تمامی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای فرهنگی باید حامی و پشتیبان کتابخانه‌های عمومی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی باشند.

نوکار اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا فرصتی فراهم آورد تا با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و بهره‌گیری از تبلیغات جذاب و خلاقانه، کتاب‌های مفید و ارزشمند به همه اقشار جامعه معرفی شود.

سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت با مصوباتی همچون پخش کلیپ‌های ترویج کتابخوانی و معرفی کتاب از تلویزیون شهری شهرهای تفت و نیر، خرید منابع کمک‌درسی به‌روز توسط شهرداری‌ها برای توزیع در کتابخانه‌ها و پخش کلیپ‌های تبلیغاتی کتابخوانی از طریق برنامه شاد ویژه دانش‌آموزان به پایان رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط