چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
«شهر پرستاره» در چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس در تهران

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری با اشاره به چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس، از اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری با عنوان «شهر پر ستاره» به مناسبت هفته دفاع مقدس در مراکز فرهنگی هنری این سازمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر؛ سیدعلیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرنگی هنری گفت: این سازمان به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس برنامه‌های ویژه این مناسبت را با چهار رویکرد؛ تبیین تاریخ دفاع مقدس و دستاورد‌های آن برای مخاطب جوان، اسطوره سازی از شهیدان دفاع مقدس برای مخاطب نوجوان، نشان دادن جنبه‌های امید بخش شهر تهران به عنوان مهد شهدا بر عموم شهروندان، ترویج و تقویت روحیه جهادی برای قشر کارمندان و مدیران ادارات با عنوان «شهر پر ستاره» در هفته دفاع مقدس برگزار می‌کند.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای پرداختن به فرهنگ ایثار و شهادت است و می‌توان جوانان را با شهدا، زندگی و راه آنها آشنا کرد، مهم‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس را تشریح کرد: روزانه روایات، خاطرات و وصیت نامه شهدا در توجه و اهتمام به حوزه کتاب و کتابخوانی  و در قالب پوستر تهیه و در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.
 
فاطمیان پور همچنین در توضیح برنامه «کتاب دان» گفت: در این برنامه ۴۰  کتاب تقریظ شده توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه دفاع مقدس توسط ۴۰ کتابخانه سازمان فرهنگی هنری به صورت مجازی معرفی می‌شود.
 
وی با بیان اینکه مصاحبه با نویسنده کتاب، خوانش بخشی‌هایی از کتاب توسط نویسنده از دیگر بخش‌های این محصول مجازی است، افزود: بازخوانی وصیت‌نامه و زندگی شهدا از دیگر محصولات مجازی است که در فضای مجازی منتشر خواهد شد.
 
فاطمیان‌پور در ادامه از برپایی «فرهنگ‌سرای دفاع مقدس» خبر داد و گفت: فرهنگ‌سراي دفاع مقدس در محل ترمينال 4 فرودگاه مهرآباد برگزار مي‌شود و برنامه‌هاي فرهنگي شامل نمايشگاه عكس، راديو دفاع مقدس، نمايش خياباني و ... در آن اجرايي مي‌شود. همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم وایتگری، مداحی، نمایشگاه عکس به مدت یک هفته در گلزار شهدای بهشت‌زهرا با عنوان «شب‌های پر ستاره» برگزار می‌شود.
 
سیدعلیرضا فاطمیان‌پور در پایان به تولید محتوای آموزشی «راه نشانم بده» اشاره کرد و گفت: خاطرات شفاهي دفاع مقدس از پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها توسط نوجوانان و كانون‌هاي فعال در قالب پويش مردمی و مسابقات مجازی تهیه و تولید می‌شود.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها