دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و پایتخت کتاب ایران با رویکرد مجازی در سال 99

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‎ریزی‎های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب گفت: هفتمین دورۀ جشنوارۀ روستاها و عشایر دوستدار کتاب و انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران با رویکرد فضای مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش  خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابراهیم حیدری درباره برگزاری نخستین جلسۀ شورای برنامه‌ریزی رویدادهای ترویج کتابخوانی گفت: هفتمین دوره جشنوارۀ روستاها و عشایر دوستدار کتاب همانند سال‌های گذشته با تاکید بر رویکرد حوزۀ مجازی برگزار می‌شود.
 
وی ادامه داد: فراخوان این برنامه در حال بازنگری است و در اول مهرماه اعلام سراسری خواهد شد و مراسم اختتامیه آن نیز طبق جدول زمان‌بندی اسفندماه برگزار و برگزیدگان معرفی خواهند شد.
 
حیدری، همچنین از تمدید دوره پایتختی کتاب شیراز خبر داد و گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده توسط دبیرخانه ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، گزارش‌های دریافتی و درخواست مسئولین فرهنگی شهر شیراز مبنی بر تمدید دوره پایتختی کتاب شیراز به دلیل شرایط به‌وجود آمده بر اثر ویروس کووید ۱۹، همین‌طور بحث و بررسی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و موافقت معاون محترم امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر شد پایتختی شهر شیراز تا آخر شهریور 1400 تمدید شود.
 
دبیر ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، ادامه داد: در این مدت شیراز ضمن توجه به برنامه‌های زیرساختی ارائه‌شده برای پایتختی کتاب، بخش عمده‌ای از فعالیت‌های ترویجی خود را به‌صورت مجازی برگزار خواهد کرد و گزارش سه‌ماهه از میزان پیشرفت برنامه‌ها را به اعضای شورا و دبیرخانه اعلام خواهد کرد. اعضای شورا نیز بازدیدی از این شهر برای میزان پیشرفت برنامه‌ها انجام خواهند داد. همچنین فراخوان هفتمین دوره پایتخت کتاب ایران آذرماه اعلام و مراسم اختتامیه آن شهریورماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
 
براساس این گزارش، این جلسه با حضور با حضور ابراهیم حیدری، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسماعیل زیارتی، رئیس مرکز مطالعات شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، محمود آموزگار، نائب رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، رضا برزگر، معاون دفتر فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، فریبرز خسروی، رئیس هیئت‌مدیره انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی، ابراهیم آشتیانی، مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مهدی حشمتی، معاون ترویج کتاب‌خوانی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و سجاد جمشیدیان عضو شوار برگزار شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها