شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
بررسی فعالیت‌های خانه کتاب و ادبیات ایران در «گفت‌و‌گوی فرهنگی»

معافی مدنی، از بحث و بررسی عملکرد و اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت هفته دولت در رادیو گفت‌‌و‌گو اشاره کرد و از برگزاری نشست بررسی فعالیت‌های موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، خبر داد.

سیدمحمد معافی مدنی، مدیر گروه فرهنگ رادیو گفتگو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، درباره گفت‌و‌گو‌‌های کتاب‌محور رادیو فرهنگ در هفته دولت، بیان کرد: از‌جمله برنامه‌های این هفته بررسی فعالیت‌های موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران از نهاد‌های زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در «گفت‌و‌گوی فرهنگی» رادیو گفت‌و‌‌گو است. در این برنامه که شنبه(اول شهریور)ساعت 20 پخش می‌شود، ایوب دهقان‌کار، مدیر‌عامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، آزاده نظر‌بلند، معاون کتاب و فرهنگ و رجبعلی سالاریان، مدیر روابط عمومی این موسسه حضور دارند.  
 
مدنی افزود: از دیگر نشست‌های هفته دولت رادیو فرهنگ که چهارشنبه(5 شهریور‌ماه) با حضور بهروز جلالی، مدیر دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، غلامرضا طریقی، شاعر و شهریار عباسی، نویسنده برگزار می‌شود به بررسی فعالیت‌های  مدیر دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران اختصاص دارد.       
 
مدیر گروه فرهنگ رادیو گفتگو ادامه داد: از دیگر نشست‌های فرهنگی کتاب‌محور رادیو فرهنگ به بررسی اقدامات دولت در حوزه آسیب‌های کرونا بر صنعت نشر، تاثیر لغو سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، طرح‌‌ تابستانه، تاثیر‌پذیری شیوع کرونا بر ناشران، وضعیت ترجمه به‌ویژه در حوزه کودک که نگران‌‌کننده ارزیابی می‌شود، همچنین وضعیت تالیف در حوزه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس و کپی‌های غیر‌قانونی اختصاص دارد.  
 
وی با بیان این مطلب که در گفت‌‌و‌گو‌های فرهنگی رادیو، تلاش داریم به‌طور کامل اقدامات دولت در آخرین سال فعالیت بررسی شود، افزود: به‌طور طبیعی مسئولان فرهنگی علاقه‌مند هستند درباره سیاست‌گذاری‌ها و چالش‌های این حوزه به بحث بپردازند، رادیو نیز تمایل دارد درباره این مباحث پرسشگری کند.    
    
مدیر گروه فرهنگ رادیو گفتگو، درباره مخاطبان هدف نشست‌های فرهنگی رادیو فرهنگ، بیان کرد: مخاطب‌شناسی از‌جمله مهم‌ترین مباحث حوزه رسانه و علوم ارتباطات محسوب می‌شود. در برنامه‌ریزی برنامه‌‌های مرتبط با هفته دولت که به بررسی و طرح دغدغه هر کدام از صنوف مختلف حوزه فرهنگ به‌عنوان رسالت و ماموریت رادیو گفت‌وگو در جایگاه یک رادیو نخبگانی  اختصاص دارد مخاطب خاص خود را دارد.    
 
مدنی گفت: به‌عنوان مثال، گفت‌وگو‌های اجتماعی، لایه‌های پایین‌تر جامعه را درگیر می‌کند اما بحثی مانند نمایشگاه کتاب تهران دغدغه‌مندان از‌جمله مسئولان، ناشران، پدیدآورنده‌ها و در لایه‌های بعد مردم عادی قرار دارند که البته پرسش‌هایی درباره کتاب دارند، قرار می‌گیرند. در مجموع تلاش می‌کنیم برنامه‌های‌ به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا برای همه اقشار جامعه شنیدنی باشد.
 
وی افزود: در برنامه صبح و گفت‌و‌گو رادیو فرهنگ به مناسبت هفته دولت، نیز عملکرد و اقدامات نهاد‌های فرهنگی از‌جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی و درباره چالش‌ها و همچنین تاثیر آسیب‌های شیوع ویروس کرونا بر فعالان این حوزه با مسئولان بحث خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط