چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
اجرای طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم»

سیدعباس صالحی با حضور در خانه شهیدان خالقی‌پور از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم خبر داد و گفت: بر اساس سنت حسنه گذشته همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس طرح تکریم خانواده‌های شهدا از سوی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آغاز و از این پس هر سه‌شنبه دیدار با خانواده معظم شهدا توسط کانون‌های مساجد محله به محله در سراسر کشور انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این دیدار مادر شهیدان خالقی‌پور با بیان اینکه راه شهادت در خانواده خالقی‌پور همیشه باز است، بیان کرد: هیچگاه غم و غصه‌ای از زندگی شخصی خود را در جایی بازگو نکردم و هر میهمانی به این خانه بیاید سعی می‌کنیم با ذکر اتفاقات شیرین، خاطرات خوبی را برای عزیزان رقم بزنیم.
 
وی افزود: بنده در دهه چهارم زندگی خود با فاصله‌های کوتاه فرزندانم در راه خدا و وطن به شهادت رسیدند، شرایط سخت بود اما همیشه راضی به رضای خدا بودم و هیچگاه از این اتفاق ناراحت نبودم.
 
مادر شهیدان خالقی‌پور با ذکر خاطره‌ای از حضور رهبر معظم انقلاب در منزل‌شان خاطرنشان کرد: همه‌ انسان‌ها روزی باید از این دنیا بروند پس چه زیباست این اتفاق همراه با شهادت باشد.
 
وی با بیان اینکه پیکر مطهر شهیدانش در ابتدا مفقود بود، افزود: یکی از فرزندانم پس از شهادت برادرش به من گفت که شهادت را می‌بینم و از بنده خواستند همیشه در این منزل به سوی همه‌ باز باشد.
 
درادامه این دیدار سید عباس صالحی با بیان اینکه توفیقی است که بتوانیم در کنار خانواده شهدا باشیم زیرا درس‌های زیادی در این دیدارها می‌آموزیم، بیان کرد: خانه شهدا همیشه منشا خیرات و برکات است، از این رو تکریم خانواده شهدا را از سوی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در برنامه خواهیم داشت.
 
وی ادامه داد: این سنت توسط کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سراسر کشور آغاز و از این پس سه‌شنبه‌های تکریم خانواده شهدا را همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس خواهیم داشت، از نظر زمانی دهه کرامت بهترین زمان برای این اتفاق و از نظر بعد مکانی منزل خانواده شهیدان خالقی‌پور بهترین انتخاب به شمار می‌رفت، خانواده‌ای که پدر جانباز، مادر فداکار و سه شهید والامقام دارد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: امیدواریم این اتفاق زیبا که از امروز آغاز شده است با فعالیت ۲۵هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در سراسر کشور، محله به محله آغاز و منشا برکات شود.
 
در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانی رئیس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در سخنانی گفت: پیرو سنت حسنه گذشته که دیدار با خانواده شهدا در دهه شصت خیلی مرسوم بود این سنت با عنوان طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» از این پس به عنوان یک سنت قدیمی توسط ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سراسر کشور صورت خواهد پذیرفت.  

در پایان این دیدار سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: برخلاف خانواده شهدا این مسئولین هستند که نیاز به دیدار با خانواده شهدا دارند، از خانواده شهدا خواستاریم ما را دعا کنند تا در مسیر خدمت از چیزی فر‌وگذار نکنیم.

وی با ذکر خاطره‌ای از دیدار با جانبازان شیمیایی در روز گذشته گفت: باتوجه به تحریم‌های سخت این روزها، دار‌وهای این جانبازان ما نیز شامل تحریم است و با این وجود همین عزیزان به ما اعلام کردند تحت هر شرایطی پای ارزش‌های انقلاب و کشور خود هستند.


در پایان این دیدار با حضور مادر شهیدان خالقی‌پور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از پوستر طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» رونمایی شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها