چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
کتابخانه‌های عمومی خوزستان تا ۲۲ فروردین تعطیل است

مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا و اطلاعیه شماره ۵ نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کلیه کتابخانه‌های عمومی خوزستان تا ۲۲فروردین ماه تعطیل اعلام می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درخوزستان ، منصور کوهی رستمی  افزود: ادامه فعالیت کتابخانه های عمومی کشور پس از ۲۰ فروردین ماه منوط به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و تعلیق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است که در زمان مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از تعطیلی کتابخانه های عمومی و با توجه به دستورالعمل های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با نظارت نمایندگانی از نهاد، روند ضدعفونی کردن کتابخانه های عمومی کشور آغاز شد تا پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح، در زمان مقتضی کتابخانه های عمومی خدمت رسانی به مردم را از سر بگیرند.

رستمی با اشاره به برنامه های فرهنگی در بستر فضای مجازی عنوان کرد: پویش های از قبیل هر خانه یک کتابخانه، مسابقه نقاشی ما کرونا را شکست می دهیم، بخش الکترونیک دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از جمله برنامه های کتابخانه های عمومی است که  همه مردم خوزستان می توانند با مراجعه به سایت www.iranpl.ir  در برنامه های مختلف و مسابقات کتابخوانی شرکت کنند.

لازم به ذکر است:  از سوم اسفند تا کنون و در پنج مرحله با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی، همزمان با تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی، کتابخانه‌های عمومی نیز تعطیل شده اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها