چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان یزد از 23 تا 29 بهمن برگزار می‌شود

دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب یزد با رویکرد کودک و نوجوان از 23 تا 29 بهمن‌ماه جاری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، نشست ستاد هماهنگی نمایشگاه کتاب استان یزد با حضور محمدعلی طالبی استاندار یزد، مجید جوادیان‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و جمعی از مسئولان استانی در محل سالن حمیدیا استانداری یزد برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب بزرگترین رویداد فرهنگی استان است که هرساله برگزار می‌شود و امیدواریم امسال نیز با هدف و رویکرد ترویج کتاب و کتابخوانی در استان برگزار شود.

وی افزود: ما باید از نمایشگاه کتاب به عنوان فرصتی برای بروز توانمندی و علاقه استان به حوزه کتاب استفاده کنیم. برگزاری مناسب این نمایشگاه نیازمند همکاری و هماهنگی دستگاه‌های فرهنگی استان است. امیدواریم شاهد این حضور باشیم تا بتوانیم فعالیت‌های پایداری در زمینه کتاب و کتابخوانی داشته باشیم.

مجید جوادیان‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد هم گفت: امسال دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب استان یزد همزمان با سال پایتختی کتاب ایران، در قالب 260 غرفه از 23 تا 29 بهمن ماه جاری با تحفیف 30 درصد در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی یزد برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: رویکرد متفاوت نمایشگاه کتاب امسال در استان یزد با عنوان کودک و نوجوان و بخش عمومی است که هدف ما فعالیت‌های زیرساختی بر اساس کتاب و کتابخوانی است.

جوادیان زاده با اشاره به برنامه‌های جنبی نمایشگاه کتاب یزد بیان کرد: پیش بینی بیش از 60 برنامه جنبی شامل نقد کتاب، رونمایی از کتاب، نشست با نویسندگان و کارگاه‌های آموزشی انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات شهر جهانی یزد در جهت کسب عنوان پایتختی کتاب جهان ادامه داد: ازجمله این اقدامات حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت و اختصاص این غرفه به یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران بود که گام موثری در جهت معرفی این شهر جهانی به عنوان نامزد پایتختی کتاب جهان بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد همچنین با اشاره به عملکرد این اداره‌کل در نمایشگاه کتاب سال 97، گفت: نمایشگاه سال گذشته با تعداد 322 غرفه با 84 هزار و 300 عنوان کتاب از ناشران داخلی برگزار شد که یک میلیارد و یکصد میلیون تومان بن تخفیف به مخاطبین ارائه شد.

جوادیان‌زاده گفت: در سال گذشته بیش از 3 میلیارد تومان فروش کتاب داشتیم که نسبت به جمعیت استان رکوردی در سطح نمایشگاه‌ها بود و امیدواریم امسال این میزان افزایش پیدا کند.

وی افزود: اختتامیه چندین طرح پیش بینی شده پایتخت کتاب، برگزاری طرح پزشک دانایی، برگزاری نمایشگاه مطبوعات محلی، افزایش بخش فضای برنامه‌های جنبی، حذف ناشران کمک آموزشی و خارجی، افزایش سقف مبلغ بن الکترونیک از جمله اقدامات دیگر ما در این نمایشگاه است.

مسعود شریعتی، مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد نیز در این نشست با اشاره به اهمیت توجه به سازمان‌های مردم‌نهاد برای حضور در برنامه‌های کتاب و کتابخوانی گفت: ما باید با مشارکت این سازمان‌ها در جهت فعالیت‌های داوطلبانه در زمینه کتاب و کتابخوانی حرکت کنیم.

وی افزود: اگر فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کنار نمایشگاه باب شود ما بهتر به هدف می‌رسیم و به‌جای تجارت کتاب در جهت راهکاری برای پایداری در فعالیت‌های کتابخوانی باشد.

شریعتی گفت: اداره‌کل ورزش و جوانان و سازمان‌های مردم نهاد در این حوزه می‌توانند در جهت فعالیت‌های ترویجی گام بردارند و در این مسیر حرکت کنند.

در پایان این مراسم نیز از پوستر دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان یزد رونمایی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط