پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
​​«تام گیتس» 14 و «بیسکوییت‌ها، گروه‌های موسیقی و نقشه‌های خیلی حسابی»

چهاردهمین جلد از مجموعه پرمخاطب «تام‌ گیتس» اثر لیز پیشون با عنوان «بیسکوییت‌ها، گروه‌های موسیقی و نقشه‌های خیلی حسابی» از سوی انتشارات هوپا راهی بازار کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «بیسکوییت‌ها، گروه‌های موسیقی و نقشه‌های خیلی حسابی» چهاردهمین جلد از مجموعه مشهور و پرمخاطب «تام‌ گیتس» اثر لیز پیشون است که با ترجمه بهرنگ رجبی از سوی انتشارات هوپا منتشر شده است. مجموعه «تام گيتس‌» به عنوان يكی از پرفروش‌ترین مجموعه‌های نوجوان شناخته می‌شود، مجموعه‌ای كه سراسر طنز و شوخی است.
 
داستان‌های «تام گیتس» تلفیقی از متن و تصویرند و بیشتر حجم این کتاب‌های قطور و پربرگ را تصویر پر کرده که همین امر به علاوه طنز اثر آن را برای کودکان به ویژه کودکان کم‌خوان مناسب کرده است. از دیگر ویژگی‌های این مجموعه این است که کودکان با خواندن داستان‌های تام گیتس نوشتن را فعالیتی سرگرم‌کننده خواهند یافت و احتمالا به نوشتن و روایت کردن با کمک تصویر تشویق خواهند شد.
 
ماجراهای «تام گیتس» نخستین مجموعه‌ای است که لیز پیشون برای نوجوانان نوشته و تا به امروز 14 جلد از آن منتشر شده است. این مجموعه به بیش از ۳۶ زبان ترجمه شده است و طرفداران بسیاری در بین کودکان سراسر دنیا دارد. نخستین جلد مجموعه «تام گیتس» جایزه‌ کتاب خنده‌دار رولد دال و جایزه واترستونز و جایزه ردهاوس را در کارنامه خود دارد. جلد چهارم این مجموعه هم جایزه‌ بلوپیتر را از آن خود کرده است.
 
مجموعه «تام گیتس» داستان گرفتاری‌ها و دردسرهای یک پسربچه شیطان و خلاص شدن او از این مخمصه‌هاست که به شکل یادداشت‌های روزانه با زبانی طنز و تصویر روایت شده است.
 
در جلد چهاردهم با عنوان «بیسکوییت‌ها، گروه‌های موسیقی و نقشه‌های خیلی حسابی» تام نقشه‌های خیلی حسابی دارد؛ او می‌خواهد باز هم ترانه بگوید درباره‌ چیزهایی که برایش خیلی مهم است مانند بیسکویت و قرار است درک و نورمن به خانه ‌تام بیایند و ترانه‌های تازه بگویند و به همین دلیل خیلی مهم است که چیزی حواسشان را پرت نکند و خوراکی‌های خوشمزه داشته باشند. او می‌خواهد مطمئن شود کلی خوردنی دارد که بعداً می‌تواند به سراغ‌شان برود. از دیگر کارهای تام در این جلد این است که او سعی می‌کند هر قدر می‌تواند نقاشی بکشد. همچنین موضوع دیگری که در این کتاب، ذهن تام را به خودش مشغول کرده این است که هرطور شده با دِلیا رودررو نشود چون دلیا متوجه شده تام به اتاقش رفته‌ و فضولی کرده‌ است.
 
لیز پیشون، نویسنده کتاب متولد ۱۹۶۳ در لندن است. از کودکی عاشق نقاشی کشیدن بود، در دانشگاه گرافیک خواند و مدتی به عنوان مدیر هنری در صنعت موسیقی فعالیت کرد. اما پس از مدتی شروع کرد به نوشتن و تصویرگری کتاب کودکان. نخستین کتاب تصویری‌اش را با نام «حشره‌ خیلی زشت» در سال ۲۰۰۴ منتشر کرد. این کتاب و چهار کتاب دیگرش «برادر بزرگم بویس»، «بیل خسته»، «پنگوئن‌ها» و «سه خوک ترسناک و گرگ گنده مهربان» که برای خردسالان نوشته و تصویرگری کرده، جایزه‌های بسیاری را از آن او کرده است.
 
انتشارات هوپا، کتاب «بیسکوییت‌ها، گروه‌های موسیقی و نقشه‌های خیلی حسابی» را در قالب 274 صفحه با شمارگان پنج هزار نسخه و قیمت 270 هزار تومان منتشر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها