چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
مشارکت 9 کتابفروشی فعال  استان گلستان در «تابستانه کتاب 98»

همزمان با سراسر کشور و به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، طرح «تابستانه کتاب 98» در استان گلستان نیز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در گلستان، 9 کتابفروشی در استان گلستان عضو این طرح هستند که از این تعداد 6 کتابفروشی در مرکز استان، شهرستان گرگان (کتابفروشی خانه کتاب، شهر کتاب، بانک کتاب جلالی سه، جنگل، سرزمین کتاب و پاتوق کتاب گرگان)، 2 کتابفروشی در گنبدکاووس (شهر کتاب و سلام) و یک کتابفروشی در کردکوی (اوستا)  پذیرای دوستداران یار مهریان کتاب خواهند بود.

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.

در این طرح که از سوی خانه کتاب اجرا می‌شود، کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام، می‌توانند کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند و موسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور فرهنگی؛ مبلغ یارانه خرید کتاب را به کتابفروش‌ها پرداخت خواهد کرد.

دوستداران و علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی می‌توانند تا 3 مرداد با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح، کتاب‌های تالیفی را با یارانه 25 درصد و کتاب‌های ترجمه را با یارانه 15 درصد خریداری کنند.

اسامی و مشخصات کتابفروشی‌های عضو طرح «تابستانه کتاب 98» به تفکیک هر استان بر روی سایت tarh.ketab.ir قابل مشاهده است. سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر ۱۲۰ هزار تومان است که می‌توانند در چند نوبت و از چند کتابفروشی، کتاب‌های مورد نیاز خود تهیه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها